Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen depresszió, érdemes...

Kezeletlen depresszió, érdemes-e pszichiáterhez fordulnom?

Figyelt kérdés
Tavaly lettek annyira súlyosak a problémáim, hogy észrevegyem, hogy beteg vagyok (öngyilkos gondolatok, hallucinációk, derealizáció, alvászavarok, evészavarok, szorongás, sok sírás), és akkor is hívták fel a figyelmemet rá, hogy az öngyilkos gondolatok nem "normálisak". Már előtte is voltak öngyilkos gondolataim, de tavaly voltak a legsúlyosabbak. Ez a szakasz kb. tavaly szeptembertől idén augusztusig tartott, azóta jelentősen enyhültek a tünetek, azóta csak egyszer karcoltam meg magamat és tértek vissza a régi gondolatok (karácsony előtt). Néha irracionálisan pánikolok vagy szorongok, néha rémálmaim vannak, amikre felébredek. A családomban halmozott a depressziósok száma, mindkét oldalon. Most tünetmentes vagyok, néha bepánikolok, hogy "nem igazi ez a világ" (ez nem olyan gyakori, 1-2 alkalom volt). Néha elfelejtek enni, inni, aludni, de általában működök. Ez így leírva súlyosabb, mint amilyen, mert végülis túléltem, meg most funkcionálok, de érdemes ezzel pszichiáterhez fordulnom? Már megvan a beutalóm, de kicsit aggódom, hogy nem fognak komolyan venni.(20/L)

2015. jan. 21. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne,de ha tudod magad kontrollálni akkor nem kell.
2015. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne, mondjuk én először egy pszichológussal próbálkoznék meg, nekem ők váltak be jobban. Kitartást!
2015. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológushoz, aki kiképzett terapeuta, különben csalódhatsz.
2015. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 22. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!