Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak olyan intézmények ahol...

Vannak olyan intézmények ahol kifejezetten szexuálisan bántalmazott emberekel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Engem még gyerekkoromban kényszerítettek együttlétre többször is... Viszont a bajom az hogy a legtöbb ilyen internetes portálon elsősorban nőknek adnak tanácsokat a különböző cikkek hogy hogyan lehet ezt feldolgozni. A fórumokon nők vannak, és az egész téma a nők körül forog. Én meg férfi vagyok. Persze részben megértem a dolgot hisz felnőttkorban javarészt már ők az áldozatok, de szerintem a szexuálisan bántalamzott gyerekek között már kiegyenlítetteb a megoszlás, és hát egyszer felnőnek. Nem tudom eddig nem sokra mentem a cikkekkel amik azt tanácsolták hogy a történtek ellenére érezzem magam igazi nőnek, és nem feltétlen szeretném egy csoport nővel megbeszélni hogy milyen szexuális jellegű problémáim vannak a történtek végett. Szóval hova fordulhatnék?

2015. márc. 3. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az abúzus sokrétű összefüggésben áll a személyiséggel, és ezeknek az összefüggéseknek a feltárására az egyéni terápia a legalkalmasabb.
2015. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miután a szexuális erőszakban az érzelmi hatás a jelentős, egy mélylélektani terápiákra kiképzett pszichológus (transzperszonális, vagy még inkább integratív) a leghatékonyabb, javasolható terapeuta.
2015. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Bár gondolom ezek a terápiák elég költségesek. Vagy van ahol TB állja?
2015. márc. 6. 02:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Van TB-alapon is pszichológus, de ez lutri... Úgy tudnám érzékeltetni a különbséget, hogy bemész a menzára és megeszed, amit elég raknak, vagy bemész egy étterembe és az étlapról választod ki, ami a legjobban esik. Utóbbi nyilván költségesebb, de sokkal nagyobb eséllyel kapsz megfelelő minőségű, az ízlésednek, igényeidnek megfelelő szolgáltatást.


Hogy mennyire költséges, az relatív. Én másfél éve terápiázok, és igen, összességében sokat költöttem rá, de nem többet, mint mondjuk közlekedésre. Nekem a lelki egészségem van olyan fontos, hogy áldozzak rá.

2015. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!