Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichés elváltozást...

Milyen pszichés elváltozást okozhat, ha egy fiú anya állandóan ordibál?

Figyelt kérdés

19 éves leszek (tehát jelenleg 18 számítok még) és az anyám állandóan kiabál velem mint egy hülyével, kis korom óta különböző dolgok megvonásával zsarol. De tényleg nagyon kiabál velem, régebben sírtam is miatta most már annyira megkérgesedett a lelkem hogy már nem tudok sírni se. Aztán meg van hogy kedves velem meg ilyesmik. És azt figyeltem meg hogy ez a kettősség egyfajta hullámzást idéz elő bennem. Nagyon ingadozó a hangulatom. Ez az érzelmi bizonytalanságok miatt lehet?


Vagy ilyen viselkedés mód 18-19 éven át miket eredményezhet? (mert alapjában nagyon érzékeny lélek vagyok)



2015. márc. 6. 16:11
 1/4 anonim válasza:

Nem hiszem, talán kényszerbetegséget vagy depressziót, de ezeket is csak átmenetileg ha nem nagyon törődsz vele.

Velem is ez volt, évekig rágtam magam, aztán meg elszakadt a cérna és egy órán keresztül üvöltöttem vele.

2015. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Lány anyáról már hallottam, de fiú anyáról még nem.
2015. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen szülői viselkedés egyenes út a személyiségzavarhoz, különösen kisgyerekkorban problémás, amikor még nem is vagy tudatában, de szépen beépül a személyiségedbe az a sok káros hatás, amit átélsz.

Én azt javaslom, hogy a lehető leghamarabb fordult szakemberhez, mert most már abban a korban vagy, amikor a személyiségzavar diagnosztizálható, felnőtt terápiával orvosolható. Minél előbb, annál jobb, mert ne legyenek illúzióid: kezelés nélkül az egész hátralévő életedre kihatással lesz, a munkádban, párkapcsolatodban, mindenben, akkor is, ha elköltözöl, mert a személyiségedben okozott problémát, amit mindenhova viszel magaddal. De ez kezelhető, minél előbb, annál jobb. Ha most nem foglalkozol vele érdemben, akkor még rárakódik egy csomó járulékos probléma (párkapcsolati, munkahelyi kudarcok, stb.), és még nehezebb lesz kezelni. Szóval a legideálisabb időpont a probléma kezelésére a MOST.

2015. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél előbb legyen önálló életed. Erre az az egyetlen megoldás, hogy fel kell nőni, ès arrébb kell állni. Keresni egy munkahelyi, párkapcsolati közeget, amiben megbecsülnek és sikeres vagy. Amire viszont nagyon figyelj, hogy soha ne viselkedj igy majd a gyerekeiddel, pároddal, mert sajnos te ezt a viselkedés formát láttad otthon, félő, hogy ezt fogod tovább vinni, ha tudatosan nem vigyázol!
2015. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!