Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zenefüggőség létezik?

Zenefüggőség létezik?

Figyelt kérdés
Egyre többször kapom magam azon, hogy muszájnak érzem hogy zenét hallgassak. Zenét kezdem hallgatni ha szomorú vagyok, ha a szüleim veszekednek, ha unatkozom, ha utazok, ha tanulok. Ha nincs a fülemben a fülhallgató, egy idő után az ujjaimmal dobolni kezdek akármilyen dallamot, dúdolok hozzá, van mikor random kitalálok magamnak számokat. Éjjel mikor nem tudok aludni is zenét akarok hallgatni. Ez lehet káros?
2015. márc. 15. 00:13
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Szerintem, ja, létezik.

Annyiban lehet káros, hogy túlságosan elvonja a figyelmedet a külső ingerekről, más emberekről ---> megromlanak a kapcsolataid, bizonyos helyzetekben nem figyelsz oda, és a tanulmányi átlagod, a munkád látja kárát, elütnek, ilyesmik.

Amúgy nem hinném, hogy káros lenne.

2015. márc. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen létezik. Én amikor tehetem a nap minden percében zenét hallgatok, azért mert jól esik és zene nélkül unalmas.
2015. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!