Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy "zenefüggő...

Létezik olyan, hogy "zenefüggőség"?

Figyelt kérdés

Ha nem tudok zenét hallgatni, akkor feszült leszek, ideges, agresszív, minden bajom lesz, lábaimmal a kedvenc számaimat dobolom, néha dúdolom a dallamukat, a füzeteim és könyveim üres részit meg teleírom dalszövegekkel... :S

És amikor zenét hallgatok (metalt meg martial-industrialt) akkor fel tudok oldódni, egyből boldogabb leszek, eltűnnek a szorongások... Ez valamilyen betegség? És ha az, akkor hogy lehet "gyógyítani"? Mert volt olyan, amikor elromlott az mp3-asom, és így eléggé keresztbe tett amiért a szünetekben és az iskolába/hazautazáskor nem tudtam zenét hallgatni...


2009. aug. 10. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
hát nem tudok erre jó választ adni sajnos, de szerintem próbálj meg hangszeren játszani.:)
2009. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van egy gitárom, régen doboltam is, de egyikben sem értem el sikereket
2009. aug. 10. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik.Van aki netfüggő van aki nikotinfüggő és van olyan mint te.Szerintem ez nem betegség.Te így találtad meg a lelki nyugalmadat ami megvigasztal.
2009. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de örökké nem lehet nálam valamilyen lejátszó, úgyhogy kéne valami gyógymód
2009. aug. 10. 23:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van ilyen. Nekem is van.
2009. aug. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt most nehogy bántásnak vedd: lehet,hogy valami hiányzik az életedből,és ezt pótolod a zenével,ami megnyugtat.Előbb próbáld meg magadban tisztázni az okot és megoldást találni rá.(saját tapasztalat)
2009. aug. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. A zene "lekötötte" az agyamat (nem tudom jobban megfogalmazni :D)

Most már néha idegesít ha szól. Lehet, hogy azért, mert sokkal nyugodtabb vagyok mostanában.

2009. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!