Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kigyógyulni a...

Hogy lehet kigyógyulni a kapcsolat/kötődésfóbiából?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy legyőzöd az ezekkel kapcsolatos félelmeidet és belevágsz csak, azért is. Ha még is a félelmeid igazolódnának vissza akkor is ésszerű magyarázatokat keresel rájuk és legközelebb másképp alakítod a dolgokat. Az ésszerűt úgy értem, hogy pl. nem csak a másikat hibáztatod, vagy csak magadat, nem valótlan okokat keresel, hanem elemezve tanulni próbálsz a hibákból és nem pedig megriadsz tőlük stb. Persze ha ilyesmivel küzd vki, vagy hasonlókkal, azért sokkal összetettebb is lehet a probléma, így én pszichológust is javasolnék. / Végül, szerintem nincs ilyen fóbia csak a te képzeletedben! :) /
2015. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kezdeteket élvezem,mikor még csak ismerkedés van/olyan "játék" az egész.

Viszont ha egyértelmű,hogy lehetne belőle komolyabb,akkor olyan érzés,mintha fojtogatnának.

2015. márc. 17. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Van ez az érthető ok okozati összefüggés, hogy komolyodnak a dolgok és neked rossz lesz. Nos ez csak a felszín. Mondhatni egy tünet. Ugyanúgy, mint amikor megfázol és ezért tüsszögsz. Látszólag tüsszentened kell és emiatt hapcizol, gyakorlatilag a valós ok az, hogy a szervezeted betegeskedik, harcol az ellenséggel. Maga a tüsszentés csak egy tünet.

Tehát ahhoz, hogy kigyógyulj belőle, az első lépés, hogy lásd és elismerd ezt a felszíni összefüggést, a második, pedig hogy derítsd ki a valódi okát. Valószínűleg az egész a múltadban, elnyomott emlékeidben és érzéseidben gyökerezik. Ezeket nem egyszerű felderíteni, egyedül alig lehetséges, szóval ahogy az első is írta, tanácsos egy pszichológus. A beszélgetéseitek (vagy ha más módszert is alkalmaz akkor az) által megértheted önmagad, hogy mit miért teszel, miért olyan rossz érzés neked a kötődés. Ha pedig érted, akkor már tudsz rajta változtatni is. Azelőtt szerintem nem valószínű, hogy hatásos megoldás lenne a "nézz szembe a félelmeiddel" elv, miszerint menj bele egy ilyen kapcsolatba. Először meg kéne tudnod mi a rossz neked benne.

2015. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre azt is szokták mondani, hogy majd jönni fog egy olyan kapcsolat, akinél nem csak a kezdetek lesznek számodra jók, lehet, hogy pusztán csak ezt érzékeled olyankor, amikor fojtogatva érzed magad, hogy nem az a megfelelő számodra, akivel vagy.
2015. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék változtatni rajta, különben magam előtt sem maradna semmi mentségem, hogy miért nincs senkim, muszáj lennék járni valakivel.
2015. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs kellő önbizalmad, ezért félsz az esetleges csalódástól. Inkább bele se kezdesz.
2015. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!