Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hancock22 kérdése:

Hogyan tudnám elérni, hogy sírjak?

Figyelt kérdés

Régebben mindig a gyengeség jelének tartottam, ha valaki sír, ezért is fojtottam el állandóan. Ez ment is jól, egy idő után már nem is volt okom sírni.(Egy számomra fontos személy halálától eltekintve nem volt, de sajnos még az illető miatt is csak pár könnycseppet tudtam ejteni...)Elértem, hogy semmitől se sírjak.De most szükségem lenne rá...

Ott kezdődött az egész, mikor egyre kevésbé szerettem eljárni itthonról.Szerettem, illetve a mai napig szeretek egyedül lenni.Ma már lételemem lenne, viszont egyáltalán nincs rá lehetőségem, maximum napi pár órára.Bárki is hívott valahová, én mindig nemet mondtam az invitálásra.Eljutott a helyzet odáig, hogy nem hív senki sem, sehová sem.Jó darabig élveztem, mert hát feltaláltam magam.Nem érdekelt.Viszont ez 2 éve kezdődött, és nagyjából 2 év magány borzasztó.Amikor megéltem nem volt az, de most már szörnyen érzem magam.Ez az érzés csak néha jött rám, de mostanában egyre gyakrabban.Sajnos egyre rosszabbul is viselem.Szociális életemet az iskola teszi ki, illetve néha napján elmegyek valamelyik barátommal könyvesboltba, hogy ne egyedül kelljen elviselnem a tömeget.(nem szeretem, ha sok ember vesz körül...)Bulizni nem szeretek, nem érdekel.Szórakozóhelyekre pedig nem megyek, mivel eleve nem lenne szórakozás számomra...

Barátaim mindentől függetlenül vannak, rengetegszer kerülök középpontba, amit sokszor nem is értek...Ismerkedni viszont számomra lehetetlen...Tehát bánatomon még barátnő sem tudna enyhíteni.Kommunikálni egyedül élőben tudok, írásban egyáltalán nem.Elakadok, nem tudom mit mondjak(írjak...).Személyesen viszont szintén lehetetlen, mert eszméletlenül gyáva vagyok.Még facebook-on sem merek bejelölni egy szimpatikus lányt sem,ami már röhejes szerintem.Tudom, mondták már párszor, hogy mi történhetne?!De ha egyszerűen az önbizalmam a talajvíz alatt van, mit tudok kezdeni...Bátorságot nem lehet úgy összeszedni, mint az elejtett aprópénzt.Merész kijelentéssel, de kimondhatom, hogy vannak nálam vészesebb esetek is, mind külsőleg, mind belsőleg...

Nagyon szeretnék néha egy kiruccanást, de nincs kivel.

Eszméletlenül szeretnék végre egy párkapcsolatot, de abszurd, hogy valaha is lesz rá lehetőségem.

Korom ellenére érzem, hogy a magányba fogok belepusztulni, és ez ellen nem is teszek semmit...

"Vicces", hogy miután megkedvelem a magányt, cafatokra tép szét.:)

Sokszor már érzem, hogy sírni akarok, de egyszerűen nem megy.Filmmel is maximum pár könnycsepp; zenével maximum még rosszabb lesz a helyzet és magamba zuhanok.

~~~~

Egy mondatban: Nagyon nagyon szeretnék sírni egyet, és tiszta fejjel tekinteni a világra.Ehhez írjatok tippeket, kérlek!

~~~~

Az aszociális, illetve introvertált személyiség jellemzői lehet értelmesebben leírnak engem, mint ahogy ezt én tettem, de valamennyire jól esett leírni ezt...

Ha számít: 16/F

Előre is köszönöm szépen!:)

(Minden normális válaszért zöld pacsi jár!!!)



2015. márc. 18. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
rakd a kezed egy méhkasba vagy darázsfészekbe és tartsd benne 20 másodpercig, ha ez sem elég, akkor nyomd az arcod a forró vasaló aljának
2015. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy idő után általában nem szoktak sírni a fájdalomtól, legalábbis férfiak nem nagyon. Ez nálam is így van, szóval maximum káromkodást érnék el vele, illetve kínoznám magam...

A fájdalomtól nem lesz könnyebb a lelkem, mint ahogy ezt állítja a sok 12 éves "önszeletelést" játszó szerelmi bánatos...

Légyszives értelmes válaszokat is írjatok...

2015. márc. 19. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az Ano hana című animét, ha annak a végén nem sírod el magad akkor gyógyíthatatlan beteg vagy.
2015. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha be akarod jelölni a számodra szimpatikus lányt, gondolj arra, hogy a te feladatod itt és most csak ennyi, hogy meg kell nyomni egy gombot. Pont úgy, mint amikor mondjuk leokézol egy ablakot valahol, mutatót odaviszed, megnyomod. Egyszerűen kattints rá a gombra, ahogyan ide is elküldted ezt a kérdést. Aztán majd meglátod, hogy semmi katasztrófa nem történt. A legrosszabb esetben figyelmen kívül fog hagyni a lány, ami igazából semmit nem jelent, nem érdemes parázni miatta. Jobb esetben pedig elkezdődhet valami párbeszéd.


És biztos lehetsz benne, hogy lesz még párkapcsolatra lehetőséged. Ha a netes kommunikáció nehezen megy, használj ki minden lehetőséget, amikor lányokkal élőben beszélgethetsz, mondjuk a suliban. Beszélj velük praktikus célból, pl. kérd el a házit, beszélgess a soron következő dolgozatról stb., kérdezz meg egy csajt, aki tetszik neked az osztályban, hogy készült-e, ilyesmik. Ne udvarolj nekik, egyszerűen csak szokd a társaságukat. Aztán amikor már nem parázol annyira a puszta kommunikációtól, akkor tovább lehet lépni.

2015. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha lenne lány osztálytársam, akkor teljesen másképp állnék a helyzethez. Abban az esetben biztosan sikerülne Össze barátkozni vele, de így hogy az egész osztály fiúkból áll... :/

De köszönöm szépen!! :)

2015. márc. 21. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam amit írtál és szerintem nem vagy reménytelen eset.:) Megszoktad ezt a magadba "fordulást", de ez olyan dolog,mint a hagyma pucolása,rétegről rétegre kell leválasztani rólad ezeket a berögzött formákat.

Pont azt kell tenned,amitől félsz.Odaállni a haverok elé és te hívd őket valahova.Szervezz akármit,ami érdekel titeket:mozi,kirándulás,billiárd, kenuzás stb.Meglátod előbb-utóbb látni fogják,hogy kinyíltál,hívni fognak mások is,látják,milyen "jó arc" vagy.:)

Általában akik ennyire zárkózottak,azokon ez látszik,ezért tárd ki a szíved mások felé.Menj szembe a félelmeiddel,tedd meg,amitől félsz,ne felejts te irányítod az érzéseidet és nem fordítva!

Még azt is el tudom képzelni,hogy megkeress egy pszichológust.Ő csak beszélget és talán még jobban éreznéd magad utána.:)

Fel a fejjel!

2015. ápr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!