Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki hallucinál, hangokat hall...

Aki hallucinál, hangokat hall az teljesen valósnak érzékeli vagy tudja hogy nem igazi?

Figyelt kérdés

Egyáltalán milyen az ha valaki hallucinál? Ez nagyon érdekel.

Például sétálok az utcán jön szembe valaki és köszön. Közben nem is volt ott Senki. Valahol olvastam hogy a hallucináció ilyen hologram szerűen jelenik meg.

Vagy az ilyen emberek szörnyeket látnak, démonok suttognak nekik?


2015. márc. 22. 17:47
 1/5 anonim válasza:
Honnan tudod, hogy amit látsz, hallasz és érzel valódi? Miből gondolod, hogy a billentyűzet, amin bepötyögted ezt a kérdést tényleg létezik és nem csak egy darab műanyagot rángatsz és ütögetsz egy szemétkonténer mellett egy nemlétező globális tudástárhoz való kapcsolódás reményében, munkába siető, fintorgó járókelőket szórakoztatva ezzel?
2015. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos, én nem vagyok skizofrén (remélhetőleg), de reggelente ébredés után hajlamos vagyok nagyon durván hangokat hallucinálni még olyan 20-30 másodpercig. A múltkor alig mertem megmoccanni, amikor az ágyamban fekve azt hallottam, hogy egy kutya ugat a ruhásszekrényemben és belülről kaparja az ajtaját. Abszolút valósághű volt, és kellett pár másodperc, mire meggyőztem magam, hogy nem, ez nem lehet igazi. Szóval ha én, egészségesnek mondható személy ilyen élénken tudok "hallucinálni", akkor gondolom egy mentálisan beteg még inkább. Szerintem ők is pontosan ugyanolyannak érzékelik a hallucinációjukat, mint a valóságot, legfeljebb a tartalom alapján tudnak a kettő között különbséget tenni.
2015. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második, ez szerintem azért nem normális. Nem kéne ezt kivizsgáltatni a biztonság kedvéért? Egészséges ember nem hall nemlétező hangokat ébredés után.
2015. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy jeges, hideg kéz érintését éreztem a tarkómon. Aztán rájöttem, hogy vakarózom.
2015. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer-kétszer hallottam lefekvés előtt, mintha valaki kimondta volna a nevem.
2015. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!