Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne megszüntetni...

Hogyan lehetne megszüntetni ezeket a gondolatokat?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és gyakran vannak olyan gondolataim, amik egyébként egyáltalán nem vallanak rám, és nagyon gonoszak. Annyira ledöbbenek, hogy jut ilyesmi az eszembe...

Pl.: "Mi lenne ha kiugranék az autó elé?" "Mi lenne ha kezembe vennék egy éles kést és..." stb. Voltak durvábbak is, családtagokkal kapcsolatos, nem tudom miért gondolok ilyeneket, még a szeretteimről is. Valami baj van velem? Félek, hogy pszichés beteg vagyok...



2015. márc. 23. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi probléma, ezek a gondolatok a halállal kapcsolatosak. Mindenkinek vannak hasonló gondolataik. Talán félsz a haláltól, foglalkoztat ez gondolat, félsz attól, hogy a szeretteidet valami baj érheti. Amikor jönnek ezek a gondolatok, akkor próbálj ilyenkor másra gondolni, hogy semmi ilyesmi nem történhet sem veled, sem a családtagjaiddal.
2015. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De olyan gondolataim is voltak, hogy ÉN ölöm meg őket... vagy egyszerűen brutál, morbid gondolatok... borzasztó.
2015. márc. 23. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Előfordul , ezt a számot azért hívd fel , díjtalan 116 111 .
2015. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán dühös vagy időnként a családtagjaidra, vagy másokra. Idővel el fognak múlni ezek a rossz gondolatok. De ha nagyon zavar, akkor jelentkezz be egy pszichológushoz, akivel meg tudod beszélni ezeket.
2015. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ezek csak gondolatok és nem társul hozzá tényleges késztetés, akkor ez egy rossz szokás lényegében. Pótcselekvés.


Ha le akarsz szokni róla, akkor fontos, hogy vedd észre, amikor ez történik. Ha észrevetted, akkor örülj kicsit, hogy sikerült. Majd vidd a gondolataidat valami másra. És a kettő között vagy után úgy se foglalkozz ezekkel a gondolatokkal, hogy olyasmikre gondolsz, hogy jaj miért gondoltam erre. Egyszerűen zárd le ezt az egészet és vidd máshova a figyelmed.


És arra gondol közben, hogy ez egy lassú folyamat átalakítani egy szokást, kell néhány hónap neki. Szóval, amikor nem sikerül ne arra gondolj, hogy nem sikerült, hanem arra, hogy elindultál az úton és hosszú távon ez menni fog.

2015. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek kényszergondolatok. Az agresszív fajtája. Tudom, mit érzel, évek óta küzdök kényszergondolatokkal.
2015. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!