Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit ajánlanátok a tanulásbó...

Ti mit ajánlanátok a tanulásból eredő indokolatlan stressz kezelésre?

Figyelt kérdés
Rettenetesen maximalista vagyok, és nagyon rástresszelek minden egyes beadandóra. Most kerültem külföldi egyetemre és minden esszé előtt azt érzem, hogy képtelen vagyok megírni, hihetetlenül nagy stressz minden beadandó. Pedig nagyon jó visszajelzéseket kapok, az eddigi eredményeim kiemelkedőek, szóval semmi okom nincs rá logikusan, mégsem segít semmi, hogy kicsit lazábban vegyem a dolgot. Gimnáziumban is a maximumra törekedtem, de valahogy ott jobban el tudtam lazulni, kevésbé volt nagy a kihívás. Mit ajánlotok, hogyan tudnám kezelni, csökkenteni ezt a stresszt? Hogyan tudnám csökkenteni az indokolatlan szorongást?

2015. márc. 25. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

először is gondold át azt, mitől félsz ennyire, és eek mi lehet az oka. nem lesz jó a beadandó? akkor mi fog történni, mi a legrosszabb kimenet? ha megtalálod a probléma gyökerét, képes leszel feloldani magadat, de ez egy nehéz folyamat, általában egyedül nem megy, terápia segíthet. pl. lehet hogy azért vagy maximalista, mert a szüleid sosem voltak megelégedve a teljesítményeddel, ezzel akartad bizonyítani hogy jó vagy? sok oka lehet ennek a jelenségnek, érdemes feltárni.

addig is én azt javaslom, hogy próbálj meg nyugodt maradni, sportolj, citromfű tea enyhe stresszoldó, valeriana, ilyesmik, vagy beszéld meg egy barátoddal, hogy együtt fogtok tanulni, írni a beadandókat és társaságban talán nem lesz annyira stresszes!

kitartást és sok sikert ;)

2015. márc. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!