Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Annyira rosszul...

Mit tegyek? Annyira rosszul erzem magam es nem birom ezt tovabb.

Figyelt kérdés
Panikbeteg vagyok, el szerettem volna menni baratokhoz masik varosba ( 35 perc busszal). Megbeszeltuk, sokan vartak. Eldontottem, hogy akarmi lesz en elmegyek!! Mar a buszmegalliba menet majd el ajultam, de nem erdekelt, megnyugtattam magam, hogy nincs semmi baj, felszallok a buszra es elmegyek! Aztan mikor megallt a busz, nagy volt rajta a tomeg, amitol meginkabb megijedtem (de nem fogom erre..ha ures lett volna a busz se szallok fel, tudom..) elkezdett forogni korulottem minden, gyomoridegem is lett es visszafordultam, alig birtam a buszmegallobol hazajonni. Azota is rosszul vagyok. De ugyan ezt megcsinalom, akkor is ha csak 1-2 megallora kell felszallnom, vagy ha boltba kell mennem vagy zart helyre, neha csak siman a kapun se birok kimenni. Voltam pszichiatrian, a pszichiater szerint ez nem panikbetegseg, igy se terapiat se gyogyszert nem is adott ra. Azt mondta szemelyisegzavar, jarjak pszichologushoz es ennyi. Oke, en elfogadom, hogy nem panikbetegseg, nekem teljesen mindegy, hogy mi ez, de szornyu es nem tudok igy normalisan elni, es valami megoldast szeretnek ra. En probalkozok, tenyleg, annyira... De akarmit csinalok mar nem tudom lekuzdeni. Az is szornyu erzes, hogy mar ott lehetnek a barataimmal es nem vagyok es azt se tudom mit mondjak nekik, ok tudjak ezt es nem haragudnak, de en szornyen haragszok magamra es borzalmasan erzem magam. 16/L
2015. márc. 26. 13:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Na ez most igy kicsit vicces, hogy az elejen azt irom, hogy panikbeteg vagyok, a vegen meg, hogy nem.. Csak szamomra evekig biztos volt, hogy ez panikbetegseg es furcsa, hogy az orvos szerint nem
2015. márc. 26. 13:06
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,nem vagy egyedül :) 15éve nem szálltam buszra,10éve vonatra.Gondolhatod mennyire idegesítő tud ez lenni.Ráadásul én most kezdek dolgozni új helyen,biciklivel akarok járni,de ha szakad az eső kénytelen leszek felszállni egy járatra itt városon belül :s Tehát még én se tudom mi lesz.Viszont a lényeg,a fokozatosság.Először 1megálló,aztán kettő,három,és sokat ismételni,csak így lehet túllendülni.Múltkor 10év után fel mertem menni a 10.-re segítséggel,de előtte ittam alkoholt,de ez nem megoldás.Zárt helyek/boltoknál már semmi gondom,ott úgy lendültem túl,hogy mindig hajnalban mentem pl. a tesco-ba,amikor alig voltak.Ha nem bírtam idegileg,otthagytam a kosarat,nem érdekelt.Kell egy olyasmi gondolkodás,hogy lecarom mit gondolnak mások ha meglátják pl. hogy otthagyom a kosarat,vagy buszon útközben megkérem a sofőrt hogy álljon meg.Szóval próbálgatni kell,nem baj ha nem ikerül.Az önostorozást meg felejtsd el,sokan vannak így.Nekem a repülő is kimarad ez miatt,ezáltal sok lehetőség,de mondjuk arra biztos nem szállok fel többet :)
2015. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tanulj meg meditálni. A meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Csináld végig ezt a 30 perces meditációt minden nap legalább egyszer: https://www.youtube.com/watch
2015. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Bocsi rossz címet adtam meg az előbb. Itt jó cím: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs
2015. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Az a baj a fokozatossaggal, hogy egy darabig megy, aztan "visszaesek" es kezdodik minden elorol van olyan is, hogy siman felszallok akar 15 percre is a buszra es semmi bajom, sot le se akarok szallni. Aztan a kovetkezo nap mar egy megallo is gondot okoz.

Szornyu ez az egesz:( Annyira haragszok magamra, hogy most is a sajat hulyesegem miatt ulok itthon es a barataim is vegzlis becsaptam..

2015. márc. 26. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nehéz tud lenni az utazás, akkor miért nem szervezed meg úgy a találkozódat, hogy ne kelljen egyedül utaznod? Ha tényleg a barátaid, akkor megteszik érted hogy ők utazgatnak többet. Én megtenném egy barátomért, még akkor is ha ez plusz fáradtság. Ha tudják hogy vannak bajaid, bizonyára szeretnének segíteni is, így az én tapasztalataim alapján ugranának ha egy kézzel fogható könnyű segítési módot ajánlanál nekik. Szervezd úgy a dolgaidat, hogy mind a házatok előtt találkozzatok és valaki nagyjából kísérjen is haza. Aztán talán fokozatosan csökkenne ez a félelmed, ha nem kéne nap mint nap átélned. Vagy lehet emellett fokozatos hozzászoktatással is próbálkozni. És tényleg menj el pszichológushoz, jót fog tenni. Tök mindegy hogy hívják a problémádat, lényeg hogy meg tudj gyógyulni :)
2015. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most sajnos nem lett volna megoldhato, hogy eljojjenek elem, kicsit bonyolultabb a dolog. A sulijukba deltol mar nem voltak orak hanem mas programok es behivtak, hogy bemutatnak az osztalytarsaiknak stb..de ok nem hagyhattak el a suli teruletet. Amugy meg termeszetesen ok is segitenek ahogy tudnak, de en massal is felek utazni az a problema, veluk se mertem volna felszallni arra a buszra. Es ez minden mas helyzetben igy van. Massal se mindig felek kevesbe mint egyedul:(
2015. márc. 26. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
És arról van bármi elképzelésed, hogy a félelemed miből fakad?
2015. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyesmi vagy 20 évig. Fene se tudja mitől de jobban lettem. Nálam ha keveset alszom attól mindig jobban vagyok. Szedtem nyugtatót régen az mindig segített, de másnak nem ajánlom. Nehéz ügy, én úgy hogy sokáig átéltem ilyet, nem tudnám megmondani mit érdemes ellene tenni, ami biztos müködik. Nálam elmúlott, dolgoztam is, meg barátokkal találkoztam és szépen lassan elolvadt. De gyorsan egészen biztos nem fog megszűnni teljesen mindegy mit csinálsz, csak lassan lehet. És nem úgy hogy azt akarod elmúljon, hanem megpróbálsz egészséges életet élni, és ez alatt nem csak a mozgást és az étkezést értem, hanem pszichológiailag is értem. Vidám dolgokkal foglalkozni, a negatív eseményeket csak távolról szemlélni. Én volt az utcára nem mertem kimenni, most meg bárhova elmegyek, akkor ezt nem hittem volna lehetséges. Hosszú az élet sok minden változhat. Még annyit hozzátennék olyan dolgokkal lehet kioltani az ilyesmit ami az ellenkező hatást okozza mint amire vársz. Pl ha attól félsz megharap a kutya és helyette megnyal az gyengíteni fogja. Viszont a menekülés egészen biztos erősíti. A menekülés nem jó irány. Ha előre tudod el fogsz menekülni el se kezd.
2015. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!