Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélgetnék depressziós...

Beszélgetnék depressziós emberekkel, vagy volt depressziós beteggel aki meggyógyult?

Figyelt kérdés

2015. márc. 29. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha depressziós vagy, akkor nem javaslom, hogy depresszióssal beszélgess. Két beteg ember nem húzza ki egymást a bajból. Itt sajnos nem érvényes az, ami a matematikában, hogy mínusz*mínusz=plusz.
2015. márc. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mélylélektani módszereket alkalmazó pszichoterapeutával beszélgess, annak legalább van értelme.
2015. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én súlyos depresszióban szenvedtem, jártam pszichológushoz és pszichiáterhez is. Jártam csoportterápiára, de igazából semmi sem segített.

A gyógyszerekre hál’ Istennek nem szoktam rá. Abban az időben a legtöbbet egy párkapcsolat segített, valamint a sport, de nem gyógyultam meg, csak elviselhető lett a depresszió.


Nekem az a véleményem, hogy a pszichológusok nem tudják meggyógyítani a depressziót, csak tüneti kezelést tudnak adni. Úgy, mint a fájdalomcsillapító, tüneti kezelést ad, de az okot nem tudja megszüntetni.


Számomra a gyógyulást Jézus Krisztus hozta el, ő személyesen. Amióta benne hiszek, és ővele foglalkozom, azzal amit tanított, azóta meggyógyultam. Ma már tudom, hogy a depresszió az nem az agynak, az idegrendszernek a „hibája”, hanem a hit hiányára, vagy téves hitre vezethetőek vissza. Ezek az okok, a téves hit, vagy a hitnek a teljes hiánya. Ezért nem tudja senki más ezt a betegséget meggyógyítani, az okokat megszüntetni, csak Jézus.


Ne érts félre, nem azt mondom, hogy valamelyik valláshoz kell csatlakozni. Én sem tartozom egyik valláshoz sem, mivel mindegyik inkább önmagát képviseli, mint Jézust. Ezért nem vallásokhoz, hanem Jézushoz kell tartozni, és Ő képes belül, a lelkünben gyógyulást hozni.

2015. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előzővel, ha depressziós beteggel beszélgetsz az nem valószínű hogy segíteni fog, esetleg ha valaki olyannal aki már kigyógyult belőle, de a legjobb mindenesetre egy jó pszichológus.

Én voltam már depressziós, kb 1 vagy 2 éve, a pszichológus nem segített mert egy bunkó k***g volt az illető úgy alapból, és a pszichiátrián se nagyon csináltak semmit velem. De végül is meggyógyultam, ahogy rendeződtek a dolgok. (És egyébként nem vagyok hívő)

2015. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helló
2022. okt. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!