Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni azzal, aki...

Mit lehet tenni azzal, aki befásult?

Figyelt kérdés

Korábban is voltak gondok a kapcsolatunkban. Legalábbis túl féltékenykedő volt, úgy éreztem mindig várja az alkalmat, hogy belém köthessen (jelzem, alapja nem volt rá), hisztiket rendezett, megsértődött. Persze volt jó része is, mert amúgy nagyon tudott szeretni, kedveskedni, szóval mintha egy hullámvasúton ültem volna. Vagy nagy szeretet, vagy féltékenységi jelenet és szinte utált.

A lényeg, hogy az utóbbi időben, mint aki ebbe belefáradt (kiégett?), teljesen közömbös lett az irányomba. Mindent rám hagy, mindenre csak hümmög, hiába próbálok figyelmes lenni vele,viccelődni, mindent olyan közömbösen, enerváltan fogad. Mosolygok rá, ő meg néz, mint egy hal. Régen azért ezt nem tudta megállni, hogy vissza ne mosolyogjon, akkor is ha épp haragudott. De most nem haragszik. Látszólag nem érez semmit.

Most ilyenkor mi van? Egyáltalán ez minek a jele, ez valami betegség? Én csak azt szerettem volna, hogy a hisztiket hagyja abba, de ez a változás nem igazán tetszik. Komolyan aggódom.


2015. márc. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem szeret, vagy éppen közben beleszeretett valaki másba és már nem tud irántad érezni ezért. Ez inkább kapcsolati probléma lehet mint mentális, szerintem.
2015. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezeket neki kéne elmondanod és megkérdezned, mit érez irántad és azt neked, hogy te mit érzel iránta és aztán dönteni, hogy folytatjátok e vagy sem. De ha ennyire érzéketlenné vált nem sok értelmét látom...
2015. márc. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy ez már valami abnormális, mert mikor volt benne élet kb. akkor is vagy sírt, vagy nevetett. Ő valami olyasmit magyarázott, hogy szerinte én nem szeretem őt és mindig másra figyelek, más fontosabb, mint ő. És hiába győzködtem ennek ellenkezőjéről, nem hajlandó elhinni.. Ő már eldöntötte, hogy ez így van. Ezek után szerintem sincs értelme erőltetni, de ez a fásultság komolyan mondom már ijesztő. Arról nem is beszélve, ha abbahagyjuk megint neki lesz igaza, hogy tényleg nem szeretem. De így hogy szeressem, ha ilyen velem?!
2015. márc. 31. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, az ilyen ember egyedül fog maradni, mert ha nem érzékeli ki az aki valóban szereti és nem bízik meg a másikban, az a másik félt tönkre fogja tenni és valóban egyedül marad az aki nem bízott benne. Ha ő ezen nem tud változtatni, akkor szakítani fogtok és ő egyedül fog maradni, mert nem lesz olyan aki ezt elviselné hosszú távon és nem veszi észre, hogy ezt magának okozza.
2015. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ez valami "kór", vagy csak rossz természet?
2015. ápr. 7. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos van valami lelki oka ennek a bizalmatlanságnak, ezt neki kell tudnia milyen sérelmei érték, mitől alakult ez ki nála, ha változtatni akar és nem akar egyedül maradni, akkor tényleg érdemes pszichológushoz ellátogatnia, akár párban is elmehettek.
2015. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!