Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Indulatkezelési problémáim...

Bogyesz98 kérdése:

Indulatkezelési problémáim vannak (? ) Mit lehet ez ellen tenni? 17/L

Figyelt kérdés

Körülményeimet tekintve idegen nyelvi környezetben élek, nehézségeim vannak a nyelvel, és ez sokszor nagyon bánt/idegesít.Az iskolában (meg sajnos úgy általában az országban) elég alul szocializálódott, műveletlen emberek vesznek körül, és nem igazán értenek meg (és ez most nem a "jaj-megnemértett-kamasz-vagyok" szöveg)

Szóval mióta kint vagyok, látom magamon hogy sokkal neurotikusabb vagyok mint előtte. Kisebb dolgoktól is könnyen felhúzom magam, akár annyira, hogy sírva fakadok dühömben (ami nálam elég ritka, nagyon ritkán sírok). Mostanában a "idegesítő" szituációk is megszaporodtak, anyukám belépet a klimax-korszakba, nagyon sokszor teljesen lényegtelenül húzza fel magát.Nevelőapám néha csak úgy indokolatlanul bunkózik. Velük elég normális vagyok, nem szoktam visszaszólni, akkor sem ha úgy gondolom hogy nincs igazuk. Viszont már nagyon sokszor gondoltam arra hogy pl a nevelőapámat egyszer halálosan megfenyegetem (esetleg a fenyegetést be is váltom), vagy "rossz gyerek" leszek azért hogy idegesítsem őket (pia,cigi stb...) esetleg egy éjjel bepakolok egy hátizsákba és elhúzok a francba, azért hogy ők rosszul érezzék magukat. (Tudom-tudom, hú "mennyire egy önző ember vagyok, ássam el magam". Ezekből a válaszokból nem kérek, köszi)

És öcsém látja hogy anyáméknak én vagyok a lábtörő, úgyhogy iszonyú szemtelen, nem lehet vele bírni, csak ha kiabál az ember.

Sokszor már az is nagyon felidegesít ha mások érzelmességét látom. Korábban azt hiszem nem voltam ilyen (bunkó) kemény szívű, sőt időnként nagyon empatikus tudok enni a barátaimmal például. Sokáig le tudok nyelni dolgokat anyáméktól, vagy tőlük, viszont néha valami baromi nagy gyűlöletet érzek irántuk amiért bántanak....Ezek itt mind a serdülőkor velejárói, vagy menjek valami pszichológushoz?


2015. márc. 29. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

'és ez most nem a "jaj-megnemértett-kamasz-vagyok" szöveg'


ez pontosan az :)

2015. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
majd beno a fejed lagya es kinovod
2015. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent lenyelned. Mindenki azt teheti meg veled, amit engedsz neki. Mondd meg finoman és higgadtan, amennyire tudod, hogy szerinted ez nem így van vagy nincs igazuk. Jobb hogyha úgy érzed, hogy meg tudnád ölni a nevelőapád vagy összepakolsz és elmész? Tudják, hogy milyen sérelmek vannak benned? Ha elfojtod, nem állsz ki magadért, akkor nem fog javulni a helyzet.

Ha 18 leszel, akkor majd megteheted, hogy elmész - akár egyetemi koliba. Addig már nem sokat kell kibírni.

2015. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lina32 válasza:
Szia! Szerintem az idegen környezet sokat ront a helyzeteden, hiszen a kamaszkort mindenki másként éli meg. Úgy tűnik, nem egy nyugodt családban élsz, ami fokozza a problémát, bár nyilván ennek minkét részről vannak okai. Ha nagyon rosszul érzed magad, a legtöbb iskolában van pszichológus, ő segíthet, de az is megoldás lehet, ha elkapod az anyukádat egy nyugodt pillanatában, és beszélgetsz vele. Kérdezd meg, mit csinálsz rosszul, te szeretnél változni, mondja meg, mit tegyél... mikor belegondol, ész fogja venni azt is hogy ők sem tökéletesek. Ha azt mondja, semmi gond veled, akkor bátran megkérdezheted, hogy mivel adtál okot hogy így bánjanak veled, neked is vannak érzéseid. Tudom hogy ez nem könnyű most, én is éltem külföldön, felnőtt fejjel is idegesítő a sok bumburnyák akik mind azt képzelik hogy különbek nálad. Ezt el kell fogadni, nem ők élnek a te országodban. Idővel jobb lesz, a családi gondokat viszont nektek kell megoldani. Remélem segítettem.
2015. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!