Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehetett a pánikroham?...

Mitől lehetett a pánikroham? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

2 és fél éve pánikbeteg vagyok, antidepresszánst is szedek sajnos.


Már azt hittem,hogy gyógyulófélben vagyok,de tegnap este olyan erős roham jött rám,mint még soha. Mintha belülről feszítenék szét a fejem,rettegtem,hogy megőrülök, hányingerem volt,görcsölt a gyomrom,ment a hasam, soha nem éreztem ilyet.


Életemben soha nem voltam ennyire rosszul,azt sem bántam volna,ha meghalok,csak legyen már vége.


Köze lehet ahhoz,hogy 1 hete kezdtem el fogamzásgátlót szedni, és ennek a mellékhatása?

Vagy túl sok koffeint fogyasztottam tegnap? ( 2 kávé, 2 zöld tea, L-carnitine edzés előtt)


Nagyon félek,hogy megőrülök,nem bírom ki,ha ez megismétlődik...


Előre is köszönöm a válaszokat! 25/L



2015. márc. 31. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Inkább a sok koffein lehet a ludas.Az antidepresszáns+fogigátlóról beszélned kellene az orvossal,hogy jó-e együtt a kettő,mert lehet,hogy nem.

Pánikroham ha ritkán van,évi 4-5 alkalom,az belefér a legrosszabb amit tehetsz,hoyg félsz tőle.Inkább gondolj úgy rá,hoyg szar,de nem halsz bele,megvárod a végét és kész.Nekem azóta nem volt pánikrohamom,mióta rájöttem,hogy az,mert azóta tudom,hogy ne ijedjek meg tőle,nem épp meghalni készülök"csak" egy pánik roham,ami elfog múlni.

2015. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Eddig a szívmegállástól rettegtem, ezt a félelmet legyőztem,de most jött a megőrüléstől való félelem....És az,hogy ezt kell minden este majd átélnem? :(

2015. márc. 31. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a fogamzásgátló lesz a ludas. Én gyógyult depressziós-pánikbeteg vagyok, de amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni olyan pánikrohamaim voltak a menstruáció előtt már legalább 7-8 nappal, hogy ihaj. A betegtájékoztatóban benne is van, hogy szorongást és depressziót okoz. Én abba is hagytam, mert rettenetesen rosszul éreztem magam tőle.
2015. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Vagyis a vérzés előtt,mert olyankor ha fogamzásgátlót szedsz nem menstruáció hanem vérzés. Bocsi. :D
2015. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Sok volt a koffein! Nekem attól jött ki mindig, le is kellett szoknom.
2015. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Ha antidepresszánst szedsz, az már eleve hatalmas probléma. Mindenképp le kell szoknod róla, mielőtt tényleg belepusztulsz. Nem ér semmit, csak tönkretesz.

Az antidepi + koffein + l karnitin kombó pedig valóban okozhat rohamot, sőt szívmegállást, nagyon nagy eséllyel. Ha ilyen komolyan veszed az edzést, akkor nyugodtan leállhatsz a dilibogyóról. Ha meg nem, akkor hagyd az l karnitint meg a kávézást, mert így kinyírod magad. A pánikbetegség akkor szűnik meg, ha rendbe teszed az életed. Gyógyszerektől semmiképp. A koffein meg az l karnitin pedig fokozza. Pláne a gyógyszerrel együtt. De a fogamzásgátlónak nincs hozzá köze. Kb ennyi.

2015. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Szal ha minden eddigi tanácsot megfogad szerencsétlen, akkor leáll MINDEN egyes dologgal, amit szed, rohadt jó ez az oldal. :DD Mindenki tök okos...
2015. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha nem kéne semmit szednem... :(
2015. márc. 31. 14:44
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
A pánik a félelmektől van (és nem fordítva!). Azt meg csak terápiával lehet meggyógyítani.
2015. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem szabad koffein + l-carnitin. Sok koffein még egészséges szervezetnek se jó.
2015. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!