Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tízemeletes panelház tönkret...

A tízemeletes panelház tönkretette az életemet. Tényleg lehet ettől pánikroham?

Figyelt kérdés
Egy tízemeletes panelházban laktunk a 8 emeleten 20 éven át. Soha nem éreztem jól magam abban a házban. Miniatűr kis szobám volt,ahol meg sem tudtam fordulni. Az erkélyen csak ülni mertem mert tériszonyom volt. Mindig hatalmas tömeg volt a ház előtt, az aulában, a liftben. Nem tudtam beszállni senki mellé a liftbe, mert klausztrofóbiám alakult ki. Az utolsó években már naponta többórás pánikrohamaim voltak, állandóan mondtam a szüleimnek, hogy költözzünk el a másik, örökölt lakásunkba, mert itt nem tudok élni, végül leköltöztünk a másik lakásunkba, egy 4 emeletesbe, ahol végre elmúlt a pánikroham. Ma már nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok. Lehet, hogy egy ház képes ezt kiváltani és pánikrohamot okozni? Lehet, hogy csak ennyi volt a probléma?

2015. febr. 27. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhető.
2015. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, a pánikrohamnak mindig mélyebb oka van. Ami a pánikot kiváltja, az csak előhív valamilyen élményt. Van, akinek a tömeg vált ki rohamot, van, akinek a közlekedés... de soha nem az az ok. Az ok valamilyen elfojtott érzés, amit érdemes feltárni, akár szakemberrel, mert akkor végérvényesen búcsút mondhatsz a pániknak.

Ellenkező esetben csak félmegoldást kapsz, és lehet, hogy nem a tízemeletestől fogsz pánikolni, hanem áttevődik valami más helyzetre...

2015. márc. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Okozhatja maga a ház is, azonban okozhatja csupán a saját ellenszenved a ház iránt.Nem mindenkinek való egy ilyen szűk élettér.A te lelkivilágodhoz ez nem passzolt, más meg lehet, észre sem venné.
2015. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Irigyellek, laktál volna a fszten! A lépcsőházajtó csapkodása a búgó pittyegő kódos zár a nagy forgalom a lift indulásának csattanás a liftajtó csattanása és az örökös forgalom tönkretett volna idegileg ha nem vagy nagyothalló, én nem rég lakom ilyen helyen de már tervezem eladni a francba emiatt...
2015. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!