Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Szorongás,...

Mi bajom lehet? Szorongás, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném rövidre fogni a dolgot. 22 éves vagyok. Már gyerekkoromban is szégyenlős voltam, és ha valaki vendégségbe jött, és köszönés után gyorsan bementem a szobámba. Az iskolába menet a buszon való utazás minden nap nagyon kellemetlen volt. Rendszerint már soha nem volt ülőhely, és nem néztem senkire. Csak egy irányba. Mindig úgy éreztem, hogy mindig engem néznek. Ma sincs ez másképp. Ha emberek között kell lennem nagyon ideges vagyok, folyton feszült, szorongó és kissé ideges. A testem talán csak akkor nincs feszült helyzetben, amikor alszom. Viszont ha például nagy tömegben kell mennem, de nem kell megállnom, akkor nem annyira zavar. Leginkább ha egy térben kell lenni más emberekkel. Ami a leginkább zavar, hogy nyakrángásom is van sokszor. Főleg, ha beszélnem kell valakivel. A szemkontaktust sem tudom tartani csak alig alig, és azt gondolom ha beszél hozzám valaki, én pedig rá sem nézek azt hiszik bunkó vagyok, vagy nem érdekel amit mondd. Ezért rendszerint magamra erőltetem, hogy ránézzek, és ilyenkor jön a nyakrángás. Nem tudom mi lehet velem, de már hosszú hosszú évek óta így vagyok, és most már arra gondoltam el kellene mennem a pszichiátriára. Viszont nem úgy kell elképzelni, hogy elájulok, ha ki kell mennem a házból, emberek közé megyek, mert muszáj, de nagyon nagyon feszült vagyok, ideges és szorongok. Öngyilkos hajlamaim soha nem voltak, és ilyen gondolataim sem. Eszembe sem jutna, hogy kárt tegyek magamban, csak szeretnék végre normális életet élni. Mint mikor egy buliban az ember megiszik pár pohár bort, és ellazul, és nem érdekli semmi. Terápiákra nem szeretnék járni. Sem pszichológushoz, sem csoportterápikra. Abban reménykedem, hogy felírnának a pszichiátrián valami szorongás oldót, és végre nyugodtan élhetnék. A szüleim, és a testvéreim mindig azt mondják, hogy az a bajom, hogy nem nagyon járok sehova. Szokni kellene a társaságot. Én hosszú ideig próbáltam, de nem megy. Barátokkal, és apummal is mindig mentem kényszerből mindenhová, de csak sokkal rosszabban éreztem magam ettől. Nem lett rövid, pedig nem akartam ennyit írni. Megjegyzem élőben ezt nem igen tudtam volna így elmondani. Köszi, hogy elolvastátok!



2015. márc. 31. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. A pszichiátrián fel tudnak írni neked gyógyszert a bajodra. Mivel 22 éves vagy nyugodtan elmehetsz magad is az orvoshoz. Akár a háziorvoson keresztül, akár közvetlenül. Beutaló sem kell. Elmész, bejelentkezel, elmondod a problémádat, és az orvos segít.. ez ennyi.
2015. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! nekem nagyon hasonló dolgom volt, és részben még van is. sokat segítettem magamon, mert erőltettem bizonyos helyzeteket, így ügyesebb lettem nagyon sokmindenben.

most járok terápiára, és a gyerekkori sérelmeimet dolgozzuk föl, mert volt belőle jópár.

gyógyszert soha nem vennék be, és neked sem ajánlom, mert csak álmegoldás, és valójában ront a helyzeten, illetve fenntartja a dolgokat.

inkább gondold át, hogy mi az, ami a gyerekkorodban történt, főleg a szüleid részéről, és próbáld meg terápiában megoldani.

2015. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
sziasztok pribe jönne valaki segitség kénne mert énis ijen vagyok és már elegem van
2015. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszönöm szépen a válaszokat! Voltam a pszichiátrián, elmondtam mindent, és a diagnózis szerint kevert szorongásos, és depressziós zavarom van (F4120). Írtak fel Frontint, és Tegretolt. Utóbbitól kissé félek, mert valahol olyat olvastam, hogy ha abba hagyjuk, akkor akár epilepsziás rohamom is lehet. Illetve, hogy ha hozzászokok, akkor már csak akkor fogok tudni aludni, ha azt beveszem. Ezt nem szeretném.

2015. ápr. 8. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:

hát ez remek. 22 évesen? azért gondold át, hátha mégis valódi megoldást szeretnél.

sok sikert!

2015. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!