Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borzasztóan rágörcsölök...

Borzasztóan rágörcsölök mindenre, és kezdek "szétcsúszni". Valakinek valami bevált módszer?

Figyelt kérdés

Tavaly a házorvosom néhány panaszomról megállapította, hogy enyhe pánikbetegségem van, de különösebben nem javasolt semmit, írt egy doboz frontint.

Nem szedtem rendszeresen, csak alkalomadtán. Ez után sokáig nem is volt semmi gond, aztán pár hónapja újra elkezdődött valami, de máshogy. Nincsenek dühkitöréseim, zihálások és egyéb látványos dolgok, egész egyszerűen apróságokon is annyira bestresszelek, hogy görcsben van a gyomrom napokig és nem lehet hozzám szólni. Hetek óta nem alszok, éjjel amikor pár perces alvás után felébredek olyan, minta kialudtam volna magam, de nyomott és szorongó vagyok utána egész nap.

Egy ideig legalább az alváson tudtam segíteni magamnak azzal, hogy szereztem pár szem erősebb frontint, de elfogyott, és megint nem alszok. Borzasztó érzékenyen viselek mindent, és nagyon nehéz rendesen odafigyelnem akármire is. Olyan, mintha rettentően félnék valamitől, de nem jövök rá, hogy mitől.Viszont ha kisebb dolgokon "kattogok", akkor is hiába döntöm el magamban, hogy "oké, nem érdekel, nem nagy ügy", ugyan olyan rossz mély tüske marad bennem.

Fogalmam sincs mit csináljak. Egyedül gubbasztok a szobámban, és egyszerűen semmihez nincsen kedvem. Olyan, mintha kicsúszna minden a kezemből, de senkivel nem tudok beszélni róla.

Tudtok javasolni valamit, ami oldaná a szorongást? Vagy mit csináljak? Pont most nem kellene, hogy ennyire rágörcsöljek mindenre, és hogy szétcsússzak..

20


2015. ápr. 1. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Irtam a lanykanak par sort privatban, de nem valami beszedes. Csak igen es nem-eket valaszolt nagyon "butan", mintha ezt a kerdest nem is o irta volna ki.
2015. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megkérdezted, hogy fiú vagyok e, és nemleges válasz után pedig azt, hogy kaphatsz-e rólam egy fotót. Természetesen mivel anonim módon tettem fel a kérdést, nem fogok fotót küldeni magamról senkinek.
2015. ápr. 1. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
es meg koszonni se voltal kepes, de ne vitassuk. okorfeju vagy es nincs aki teged megmentsen mert te mindig mindent jobban tudsz
2015. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Irigyellek, hogy ilyen problémáid vannak csak, hogy ki köszön neked, és ki nem. A mondatod többi része pedig csak téged minősít.
2015. ápr. 1. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos más tanácsot nem tudok adni, csak annyit, hogy fordulj egy pszichológushoz. Ezen a Frontin nem fog segíteni (az amúgy sem segít semmin), de még egy antidepresszáns sem biztos.
2015. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Egy internetes üzenetben nem köszönni, hát ez valami botrányos, mitöbb felháborító, JA NEM AZ. Arrogáns barom, és még idejössz szidni a saját kérdése alá, mert nem küldött képet amire verheted? Pusztulnál el, meg az összes hozzád hasonló gyökér.
2015. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is , úgyhogy tudom mit érzel. Jó pár éve kezdődött nálam, akkor még enyhébbnek mondható formában. Ritkán jöttek rám megmagyarázhatatlan egyik pillanatról a másikra jövő rosszullétek. Olyankor úgy éreztem mintha nem érezném a testemet , szédültem és a külvilág elmosódott. Nagyon rossz volt. Nem csak az utcán hanem otthon is jelentkezett random módon. Csak vártam hogy vége legyen, szinte megbénított. De akkor még (4-5 éve)nagyon ritkán fordult elő , ugymond kordában tudtam tartani, legalábbis azt hittem. Voltam vérvételen , kardiológián, kivizsgálásokon de nem találtak semmit. Aztán ezek a rosszullétek elmaradoztak. Most viszont kb 2 éve visszatért teljesen más formában, ami azóta is tart. Itthon is szorongok , folyton agyalok , idegeskedek , félek az emberektől, néha halálfélelmen is van. Így tavaly elmentem pszichiáterhez aki megállapította a pánikbetegséget és mellé kevert szorongásos zavart. Természetesen felírt 2 féle gyógyszert is , de úgy voltam vele hogy nem akarok gyógyszerektől függni, így nem váltottam ki. De sajnos egyre rosszabb lett azóta. Vannak jobb napok mikor semmi bajom, jövök megyek, vannak céljaim , jó kedvem van. Aztán zuhanás jön, szorongok a semmin , nem bírok aludni , rémálmaim vannak, nem bírok elmenni a boltba vagy ha muszáj akkor rosszul vagyok és szinte végig rohanok a bolton úgy sietek. Csak a gondolata megijeszt hogy emberek közé kell mennem, sorba kell állnom , beszélnem kell valakivel. Egyfajta megfelelési kényszerem van , hogy biztos kinevetnek , bámulnak az emberek, ez pedig még rátesz egy lapáttal. Sajnos sok rossz dolog történt velem gyerekkoromban , sok félelem , agresszió, lelki terror, amiket máig nem tudok feldolgozni, úgy érzem. 1 éve már hogy elköltöztem otthonról még sem vagyok jobban, sőt. Szégyenlem ezeket a dolgokat , és aki nincs ebben benne az úgysem érti meg. Nekem mindig azt mondták hogy bemesélem magamnak és nincs is semmi bajom , túl érzékeny vagyok. Lehet, de akkor sem tudják milyen így élni. Azért próbálok tenni ellene , citromfű tea, szorongásoldó csepp , valeriana kapszula stb. De nem igazán érzem hogy használnának, inkább csak megnyugtat a tudat hogy van. Ha megyek valahova mindig viszek magammal ezekből, ez valamelyest segít. Tudom hogy ezzel most nem sokat segítettem neked , de tudd hogy nem vagy egyedül.

20/L

2015. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!