Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell abbahagyni az...

Hogy kell abbahagyni az antipszichotikumot?

Figyelt kérdés
Nem kérek kiokítást így is úgy is abbahagyom.

2015. ápr. 1. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni az orvossal.
2015. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem tudok neked segíteni.Első kérdés:Mire kapod az antipszichotikumot? második kérdés: mennyi ideje szeded,és milyen dózisban,és mi a gyógyszer neve? Aztán:miért akarod abbahagyni? Hány éves vagy ,ez is nagyon fontos!

Ha skizofréniával kezelnek akkor elvileg nem lehet abbahagyni az antipszichotikum szedését.Gyakorlatilag hosszú ideig is lehet szüneteltetni,de nem kizárt a visszaesés,ami akár súlyosabb is lehet mint a gyógyszer megkezdése előtti állapotod volt.Többször is megpróbálhatod,szinte biztosan visszaesel.VISZONT:Van egy állapot,amikor már a betegség annyira kiforrott, hosszú éveken ,évtizedeken keresztül tart már,hogy immunissá válik a szervezet ezekre az anyagokra.Ilyenkor válságba kerül a beteg,akár öngyilkossági kísérlete is lehet.Jó esetben ez elmarad.Fontos még,hogy nem csak az antipszichotikumok okoznak erős függést,hanem a benzodiazepinek amiket mellé ír fel az orvos (rivotril ,xanax,froontin stb.) Ezek szedését rövid távon még nehezebb abbahagyni,csak fokozatosan szabad csökkenteni.Nagyon fontos a megfelelő folyadékbevitel is.Az apntipszichotikumok viszont nagyon lassan ürülnek ki a szervezetből,ezért az első napokban hetekben nem biztos hogy erős elvonási tünetek lesznek.Én azt mondom ,hogy ha valaki ösztönösen nem tudja,hogyan kell letenni egy ilyen gyógyszert,inkább ne próbálkozzon.Nagyon fontos pl. az éjszakai alvás minősége,és az emberekkel való kommunikáció milyensége is a leszokási szakaszban.Optimális körülmények,stresszmentes életmód ,a családod megértése (ami az egyik legkritikusabb pont)nélkül ez nem valósítható meg.És így is eljöhet egy pont,amikor nagyon kis mennyiségű gyógyszert igenis be kell venni.De még egyszer hangsúlyozom,ehhez a dologhoz amit te szeretnél nagyon-nagyon sok évnyi tapasztalat,ÖNISMERET kell.Én magam nem vagyok sem orvos,sem pszichológus,és komoly szakember neked ebben a témában nem fog tanácsot adni,és SENKI NEM FOG ÉRTED FELELŐSSÉGET VÁLLALNI.A besorolásod :"kezeletlen pszichotikus beteg" lesz.Viszont komoly pszichiáter szaktekintélyek is elismerik,hogy a kor előrehaladtával,amire én is utaltam, a skizofrénia megenyhül,a beteg feltisztulhat.De ez nem olyan könnyű,mint amilyen könnyű leírni.

2015. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy éve és egy hónapja szedem volt egy hónap kihagyás. Invega 3mg minden este tabletta formájában. Akut Döntően paranoid pszichotikus zavarom Volt.de azóta is szedetik velem.
2015. ápr. 2. 19:58
 4/5 A kérdező kommentje:
22 éves nő vagyok
2015. ápr. 2. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ,hogy az invega klinikai dózisa 6-9 mg/nap felnőtteknek,tehát te elég keveset szedsz.Az invega tablettát nem is lehet felezni mert zárt törhetetlen tabletta,ilyen formában nem tudod csökkenteni az adagot.Szerintem próbálj pszichológussal beszélni,próbáld meg erre fektetni a terápiádban a hangsúlyt!Nagyon fiatal vagy még!
2015. ápr. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!