Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feminin/maszkulin egyensúly...

MuSky kérdése:

Feminin/maszkulin egyensúly mit jelenthet?

Figyelt kérdés

voltam pszichológusnál pánikrohamok és szorongás miatt.


csináltam egy mmpi tesztet amiből az derült ki, hogy csak az egyik értékem patológiás.


a feminin/maszkulin skálán nekem talán 8.1 volt.


24éves vagyok és fiú.


azt mondta még sosem látott ilyet, hogy egy férfinak ilyen magas értéke van rajta.


szerintetek ezt miért lehet ?



2015. ápr. 3. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy ez az érték mit jelent, de a szóhasználatból arra következtetek, hogy lelkedben az átlagban kevesebb a maszkulin (férfias) vonás. Azt sem tudom, hogy mi tartozik oda, de feltehetően olyan, mint a határozottság, a döntésképesség, a harcolni tudás, az önbizalom, a racionalitás iránti érzék.
2015. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen igen azt jól tudod

maszkulin a határozottság, rámenősség, aktivitás.

üzleti, műszaki, technikai érzék.


feminin pedig inkább kreativitás, empátia, szocialibitis, jóindulat,

művészi, zene érzék.


én csak azt nem értem ,hogy lehet ez patológiás

2015. ápr. 3. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak magánvéleményem, de ha férfinek érzed magad (azaz nem vagy transzszexuális), akkor én nem nevezném patológiásnak, hogy nem felelsz meg a maszkulin elvárásoknak.
2015. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én úgy gondolom szeretek férfi lenni, viszont nem szeretem mindig bizonygatni ,hogy férfias vagyok.

valamiért mindig úgy gondoltam ,hogy a műveletlenebb, kevésbé intelligens emberek bizonygatják folyton a férfiasságukat, pedig ha belegondolok tudom ,hogy ez nem igaz és egy okos ember ugyanúgy lehet feminin vagy maszkulin ,mint egy butább de ennek ellenére talán él bennem még ez az általánosítás.


talán valamilyen lázadásból választom azt ,hogy én nem vagyok hajlandó olyan lenni ,mint ami az elvárt és szeretem szabadon bebizonyítani főleg magamnak ,hogy lehetek akár nőies is, csak azért mert van hozzá jogom.

2015. ápr. 4. 02:23
 5/5 anonim ***** válasza:
A hármassal értek egyet. Meg, kérdező, én semmi kivetnivalót nem látok a hozzáállásodban, és abban igazad van, hogy inkább az a beteges, vagy mittudomén, ha nem is a beteges a jó szó rá... szóval ha egy pasi folyton azt bizonygatja, hogy ő mekkora FÉRFI. Mármint, ez olyan nevetséges. Nem attól férfi valaki, hogy bizonygatnia kell, meg megfelel a hülye társadalmi elvárásoknak. Szerintem ez nem patológiás, és ha problémád is van, biztos nem ez a gyökere. Sőt, ebben inkább vagy normálisabb, mint az átlag.
2015. ápr. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!