Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy nem...

Miért lehet az, hogy nem tudom eldönteni, hogy hogyan viszonyuljak emberekhez és élethelyzetekhez? Úgy érzem eltűnik az értékrendem. Hogy találjak vissza magamhoz?

Figyelt kérdés

Szociológiából ismerek egy fogalmat, az a neve, hogy anómia. Ez az értékrendek, a normák fellazulását jelenti egy társadalomban. Én most pontosan ezt érzem kicsiben. Valahogy egyre kevésbé érzem, hogy mit szabad és mit nem, mi helyes és mi nem, és hogy ki vagyok én. Példa: van egy lány, akivel találkozgattam és kezdünk közel kerülni. De ilyen lánnyal még nem találkoztam: hihetetlenül szókimondó, teljesen nyílt kártyákkal játszik, tök fesztelenül beszél a nemi életéről, pajkos célzásokat tesz, mindent kimond nyíltan és mindenre rákérdez nyíltan... úgy értem, oké, hogy nem húzza az időt, meg nem játssza meg magát, meg csábító is ez, de valahogy kicsit soknak érzem. Valami miatt nem érzem helyesnek. Nem értem, miért, mert mindig is egy olyan lányra vágytam, akinél nincs hetekig tartó huzavona meg bizonytalanság, de akkor is... meg tudom, hogy fiatal vagyok és nem kéne túl szigorúnak lennem magamhoz (alig volt még lány az életemben), de valahogy itt valami nem tetszik. Szerintem a 6 évvel ezelőtti énem tuti nem kezdett volna egy ilyen lánnyal. És nem tudom, miért, mert tuti, hogy egy másik fiú az én helyemben kapva kapna a lehetőségen.


Másik példa: világéletemben szorgalmas és jó tanuló voltam. Most meg nem tudok dönteni a továbbtanulásomról, ahol most vagyok, az nem jó, és csak telik a fejem felett az idő, mert egyszerűen lusta vagyok bármivel foglalkozni, ami építene. Még azzal se foglalkozom, ami amúgy érdekel! Csak szórakozással, de ez a szórakozás se bulizást jelent, hanem videónézést, meg monoton, régi játékokkal való játszást, ami csak kicsit kikapcsolja az agyamat. Egyszerűen nem ismerek magamra. Olyan, mintha nem is érdekelne a jövőm, egyszerűen nem _érzem_, hogy most tanulnom kellene. Érteni értem, de nem érzem a kötelességet. Sok dologgal kapcsolatban érzem mostanában úgy, hogy hanyag és önző vagyok, és szembemegyek a korábbi értékeimmel. Arra vágyom, hogy legyen egy normális kapcsolatom egy megbízható, mély érzelmű lánnyal, legyen egy választott irányom, amit szívvel-lélekkel tudok csinálni, és legyen valamilyen baráti társaságom, akikkel úgy érzem, hogy jó hatással vagyunk egymásra. Jelenleg egyiket se érzem. Barátaim persze vannak, de ma már azok is többfélék, mint régen. Van olyan, akivel nem igazán értem, miért barátkozom, mert valahol idegesít. Nem tudom, jó-e ez így. Úgy érzem, fellazul az értékrendem és kilökődöm a nagy semmibe.


2015. ápr. 5. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

nehéz ezt igy megitélni hogy milyen nevelést kaphattál amitől ilyen lettél. ami esetleg megbecsülendő és értékelendő lehet benned, hogy ilyen értékrenddel lettél nevelve, vagy inkább pont hogy a hátulütőjét érezni most ki ebből a pár sorodból, hogy szigorú nevelés hatására nagyon megfelelési kényszeres srác lett belőled, és most nem tudsz betagozódni az amúgy identitás nélkül link pajzán világba. szóval két élű ez a dolog. mindkét esetben nehéz dolgod van. 1. mert ha kaptál egy nagyon jó értékrendet a szüleidtől vagy vallásodtól, akkor az tök jó, mert egy kincs vagy ebben az eltorzult világban. de soha nem fogod találni lelki békédet, és folyton megfelelési kényszerrel fogsz küzdeni, és viaskodni fogsz magaddal hogy nem fér össze a te egyébként normális értékrended ezzel az elfajzott világgal. akkor egy magányos harcos maradsz, aki értéket képvisel, csakhogy nem fogja észrevenni senki az értékeit. 2. ha szüleid kissé elfajzott nevelésben részesitettek, akkor azért szenvedhetsz egész életedben, mert nem fogsz szabadulni attól a mumustól, amit a mama mondott, és közben a valóság meg rohadtul mást mutat neked.


itt jössz te a képbe. ami most történik veled nem is biztos hogy rossz dolog. most morzsolódik fel ez az egész massza amiben eddig felnőttél, és találkozol a kinti éles valósággal amiben minden annyira más, és összeütközik az általad ismerttel. ez annyira idegen és félelmetes. igen az. mert nem ismered. de! hagyd egy picit lazulni a dolgokat szerintem, alakits ki egy kicsit saját értékrendet. merj egy picit lázadni a szüleid által tanitottak ellen. ez persze nem azt jelenti hogy dobj ki mindent a kukába amit tőlük tanultál. de ne legyél merev. ebben a kavalkádban találd meg saját magadat! ne aggódj, amit a szüleink belénk neveltek, az olyan mélyen van, hogy azt onnan senki ki nem veri, ha csak te nem szegülsz ellen szögegyenest. tehát ennek az egésznek az édes keveréke fog megszületni benned, a te nézeteid, és a szüleid által nevelt dolgoknak a keveréke. hagyd hogy ez kialakuljon. akkor egy igazi értékes ember válhat belőled a jövőben. remélem tudtam segiteni.

2015. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szóval azt akarom mondani, hogy érezni rajtad, hogy veled foglalkoztak a szüleid, tanitva lettél, és ezt te értékeled is. nem érezni benned lázadást, inkább annak a kontrasztját, hogy most picit összezavarodtál mert a világban annyi más féle dolog van, és most ezzel találkoztál. persze hogy a lányok terén jön ki ez, mert ez egy fontos kérdés. valahogy úgy van ez a dolog, hogy az se jó, ha szögegyenest belázadsz a szülők ellen, meg úgyse jó, ha teljesen a martalékává válsz a szülői elvárásoknak. szóval azért próbáltam azt irni, hogy inkább a kettőt együtt próbáld ötvözni, és abból majd kialakulsz te mint egész.


egyébként igy pár szóból itélve, szerintem az a lány látja rajtad ezt a jól neveltséget, és direkt húz téged, direkt hergel téged, igazából játsza az agyát neked, mert tudja hogy ezzel nálad kiveri a biztositékot. nem tudom mi lehet a szándéka, szerintem lehet hogy ki akar zökkenteni ebből az általa merevnek itélt szerepedből, de lehet csak feltűnősködik, mert ilyen kis hülye korban van. ez igy utólag elég viccesen hanzik amúgy idősebb fejjel, amit most ő csinál. szerintem az általad leirtak alapján ő nem illik hozzád, csak neked ez most tetszik hogy egy kicsit hátha te is tudod magad menőnek mutatni ha ilyen lányokkal barátkozol. de később szerintem se az ilyen lányok fognak neked tetszeni, hanem a komolyabbak, és majd akkor jön elő belőled újra az az értékrend, amit a szüleid képviselnek. mert az ott fog maradni benned örökre. Most ez a lány csak azért tetszik, mert úgy érzed ő picit más világot mutat be neked, de valójában szerintem az nem te vagy. biztos előbb utóbb megtalálod majd azt a lányt, aki igazán hozzád való, csak előbb fontos hogy kialakitsd a te saját stabil személyiségedet. mondjuk ahhoz meg elengedhetetlen az ilyen ismerkedések mint ez a pajzán lány, mert ő is fog neked valamit tanitani, ha másnem azt, hogy neked ez nem tetszik igazából. mindig mindenkitől tanulunk valamit, és formál minket valamilyen irányba. sok sikert, menni fog az mert nagyon érző és gondolkodó lény vagy. én csak jót kivánok neked.

2015. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!