Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lennék?

Pánikbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Két hónapja kezdődött a nyomás a mellkasomba, alig kapok levegot, mostanában már eléggé szédülök is mellette, nem tudtam elképzelni, hogy mi lehet a bajom, megvizsgaltattam a szívem, a tüdőm és semmi gond nincs egyikkel sem.. Mostanában még elég sokat iszom és sokat pisilek is, van a családban cukorbeteg, ugy hogy lehet, hogy az? Nem tudom, hogy melyik, mert mind a kettőre illenek a tünetek?! Csak azok írjanak, akik tudnak normalis választ adni, köszi

2015. ápr. 5. 23:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Amióta ezek elkezdődtek mindíg arra gondolok, hogy na most fogok meghalni, mi lesz a családommal mit fognak csinálni ha nem leszek? Ki fog sírni a temetésemen? Mint már írtam kivizsgáltattam a szívemet, mert azt hittem az a baj, a tüdőmet,de azzal sem jutottam előrébb, méga méhem is ki volt vizsgálva, most egy hónapja, és semmi, pedig mind azt hittem, hogy na most megtalálom az okát,jelenleg attól félek, hogy agyrákom van, vagy cukorbeteg vagyok vagy panikbetek.. Panikbeteg lennek?? Mit csináljak ezzel?? Sokszor éjszakánként nem tudok aludni, úgy, ahogy most sem..
2015. ápr. 6. 00:11
 2/10 anonim ***** válasza:

jaj de nincs kedvem válaszolni... na jó.

Próbáld ki a következőt: ha előjön ez az érzés kezdj el lélegezni. Először 4 ütemre befúj,6ütemig bent tart,4ig kifúj...ezt csináld sokáig sokáig ha használ valószínűleg pánikbetegség. ( szerintem biztos,tapasztalatból mondom de kitudja orvos nem vagyok se pszichológus) írd meg mi lett. ha van valami nyugtatótok akkor abból vegyél be,ebből is kiderül hogy szorongás vagy testi baj.. de ha ezt valaki meglátja,hogy ilyeneket tanácsolok jaj..

2015. ápr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez még messze lehet a pánikbetegségtől, de ha nem teszel ellene, még elérheted.

Kezdj el relaxálni (autogén tréning), és valószínűleg rendbe jön a légzésed, szívritmusod. Ha mégsem, akkor már pszichoterapeutára (olyan pszichológus, stb., aki terápiás kiképzést is kapott) lehet szükséged.

2015. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet reflux? Annak is lehetnek ilyen tünetei.
2015. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
En nem tudok relaxalni, nekem arra nincs idom.. Lehet attol, hogy nehany honapja allando rohanasba vagyok 5kor kelek, 10-11 kor fekszek, hetvegeket kivevve, amikor nem suliba vagyok (7-16-ig) akkor tanulok takaritok, olvasok, sokszor ejjel 3kor kerulok agyba.. de hat ez eddig is igy volt mar evek ota es pont most kell, hogy relaxaljak??? Orulok, hogy azt mondjatok, hogy nem vagyok panikbeteg, mert mar a panikbetegseg hallattan panikbeteg tudok lenni :)) :O De megis mi lehet ez, orvishoz is rostellek menni mert mar a korhazba is kuldott tudorontgenre, szivemet vizsgalta, utanna nogyogyaszhoz kerultem, januarban meg gipszesen ultem, azzal a a korhazat jartam.. Most ha en beallitok a dokihoz h en panikbeteg gyanus vagyok, akkor az elmegyogyintezetbe kuld egyenesen..
2015. ápr. 6. 22:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad,amit írtam? :)
2015. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyomrodat és hasonlókat nem nézték? Mert attól, hogy a szíved rendben, lehet reflux tényleg, annak is vannak ilyen tünetei, néha akár gyomortünetek nélkül is. Ha nézetted azt is, nem szóltam. Bár a szédülés nem illik bele, ha nem is pánikbetegség, lehet szorongás, de előtte azért nézesd meg a gyomrodat meg a cukorbetegséget is, ha arra is gyanakszol.
2015. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne szégyellj elmenni a házidokihoz, azért van. Ha egészséges a szíved, tüdőd, akkor a többi lehetséges okot kell kizárni... Amiket majd ő tud. De az nem oké hogy mellkasi nyomásod van és nem csinálsz vele semmit. Ne azt mondd, hogy lehet, hogy pánikbetegség, hanem azt, hogy ez és ez a tüneted és nem múlik.
2015. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltam ma orvosnal, irt fel agyserkento es valami verkeringesre valo gyogyszereket, azt monta hogy a szedules lehet ettol, illetve remeli, hogy csak ennyi a baj.. Ha ezek a gyogyszerek nem segitenek, akkor jovoheten megint fel kell keressem es elkuld egy neurologushoz
2015. ápr. 8. 23:11
 10/10 anonim válasza:
a rák a gyomrod
2016. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!