Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kozel allok a depressziohoz?

Kozel allok a depressziohoz?

Figyelt kérdés

Kb.2-3 hete teljesen osszezuhantam...Mindig is egy boldog lany voltam,10eve versenyszeruen sportolok,imadtam mozogni es a szabadban lenni...most meg egyfolytaban aludnek,undorodom az emberektol ,nem akarok a kozelukben lenni.Egesz nap csak zenet hallgatnek es fekudnek...mindenen elsirom magam ,tegnap kerestem egy felsot es azert eltort a mecses ,mert nem talaltam ,es azon kaptam magam ,hogy mar nem is azert sirok..nem tudok aludni ,orankent felkelek es forgolodok..utalom magam es mar sokszor azon gondolkodtam ,hogy mennyivel jobb lenne ,ha nem ereznek semmit..komolyan elgondolkodtam mar a halalon.Nem kell a bantas ,segitsegre van szuksegem.En nem ilyen vagyok ,egy talpraesett nagyszaju lany voltam mindig is akinek mindenrol meg van a velemenye es kiall az igazaert...most meg semmi ,ugy erzem meghalok belulrol.

15/L



2015. ápr. 6. 12:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy nagyon sokat eszek,de csak fogyok.
2015. ápr. 6. 12:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem találtad meg a felsőt? Még ilyent...Különben hidegfront van...van akit ez idegesít. Jövő hét közepére ragyogó idő lesz.
2015. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi történt 2-3 hete? Egyébként a depresszió és az, ha az életedben egy depresszív epizód van nem ugyanaz. Depressziót nem is diagnosztizálnak tudtommal, ha a tünetek nem állnak fenn már legalább 1 hónapja. Kamaszként a te hormonháztartásod nagy változáson megy keresztül és ez brutális mértékben kihathat a hangulatodra, gyakorlatilag egy hullámvasút a kedvünk ezekben az években. Ekkor lehetsz a legboldogabb és a legszomorúbb is. Elég nehéz. Az emberek igen nagy százaléka a halálon is elgondolkozik, eljátszik a gondolattal milyen volna meghalni, mennyire hiányolnák őt és hasonlók. Szóval mindez egy bizonyos fokig normális is lehet és talán könnyen ki tudsz belőle jönni.

Ami aggasztó, hogy elég komoly tüneteket is leírsz, pl nem alszol, fogysz és úgy tűnik az érzéseid nagyon nem akarnak kimozdulni a mélyből. Fenntartom, hogy ez lehet normális is és lehet a kamaszkor miatt is, de ha ennyire durva változáson mentél keresztül (mert ugye írtad hogy milyen vagy alapból) akkor felteszem valaminek csak kellett történnie. Különben ez nem így zajlana. Ha pedig történt valami, akkor az az ok, ha azt valamilyen módon feldolgozod, megoldod, elfogadod, akkor jobban lehetsz. Ha úgy érzed ez egyedül nem menne, fordulhatsz a szüleidhez, a barátaidhoz, vagy esetleg elmehetsz egy pszichológushoz is.

2015. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És mitől van ez nálad?


Én akkor lettem depressziós, amikor rájöttem, hogy semmi értelme az életnek, valószínűleg csak szofisztikált szivatásról szól az egész.


"egy talpraesett nagyszaju lany voltam mindig is akinek mindenrol meg van a velemenye es kiall az igazaert"


Hjajj.. ez jól hangzik, de ha belegondolsz hülyeség.. Mindenkinek mindenről megvan a véleménye, de aki egy kicsit képes gondolkodni, az idővel rájön, hogy a saját vélemény semmit sem ér, jó eséllyel tévedésen alapul..


Az igazadért kiállhatsz most is, de nincs semmi értelme.


Ismerős érzés ez a meghalás belülről. De vajon lehet mást várni az élettől?


Mondjuk én ezt így 24 évesen..

2015. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!