Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rendszeres belső feszültség,...

A rendszeres belső feszültség, depresszió, ingerlékenység okozója lehet valamilyen vitaminhiány?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy sokszor vagyok a plafonon különböző okokból. Nem annyira vészes a helyzet, hogy orvoshoz kelljen menni vele, de sokszor banális dolgokon kapom fel a vizet, mint pl. hogy "már megint porszívózni kell". Ez persze csak egy a sok közül, és röhejesen hangzik, tudom, de nekem az adott pillanatban tönkre tudja tenni az egész napomat. Mindennel és mindenkivel elégedetlen vagyok, zsörtölődöm, pedig alapvetően vidám beállítottságú voltam mindig is. Mi lehet ennek az oka? Tavaszi fáradtság? Vitaminhiány? Létezik olyan recept nélküli "nyugtató", ami nem tompít el, csak segít könnyedén kezelni ezeket a mindennapos apró kis bosszúságokat?
2015. ápr. 6. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magnézium hiány okozhat ilyet, de ha valaki alapvetően stresszes életmódot él, nem könnyű a munkahelyén, nem könnyű otthon sem, ha állandóan van min idegeskedni, akkor azon a magnézium sem segít, ez saját tapasztalat.:)

Itt a problémák megoldása, esetleg megbeszélése, a hozzáállás megváltoztatása segíthet.

2015. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A magnézium és a b6 alap, de több vitamin is van ami befolyásolja az idegrendszer működését. Ha nem szeded akkor negatívan, ha szedd, akkor pozitívan.
2015. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Magnéziumot mondták a gyógyszertárban is. Rá is beszéltek a Magne B6-ra, na persze nem kellett sokáig győzködni. :D

Remélem most már elviselhetőbb leszek magamnak. :)

Köszi a válaszokat.

2015. ápr. 7. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A magna B6 ban a magnézium 250 mg. A legkisebb gyógyszertáriban pedig 500 mg ( magnerot), és 1000 mg magnesolv Magnézium hiány esetén az 500 mg-os ból napi 3x2 db kell, legalább 2 hétig, folyamatosan
2015. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!