Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizoaffektiv zavarra ki...

Skizoaffektiv zavarra ki milyen kezelést kapott? Illetve hogy nézett ki a diagnózis felállítása es nektek Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
En kicsit remisztonek találom ezt a korkepet. Es nem vagyok biztos abban hogy ez a betegsegem. Nem kaptam bo felvilágosítást rola; pedig a háziorvoshoz is elmentem miutan megkaptam a diagnózist es a recepteket. Van valakinek tapasztalata ezügyben? :( persze megyek pazichologusokhoz meg kontrollra; stb. Csak nem kötik túlságosan az orromra az orvosok hogy hogyan fog kinézni a kezelés; vagy hogy egyátalán meggyogyulok-e es ez bizonytalansággal tolt el.

2015. ápr. 15. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Neked mik a tüneteid?
2015. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én esetemben annyi volt, hogy egy tanárnővel kellet heti két alkalommal beszélgetni. De mikor elmondta, hogy Ő Pestről jár le vidékre, felment bennem a pumpa, hogy azért fizettem húsz évig az adót, hogy ilyen túliskoláztattak tudjanak miből élni? A harmadik óra után elköszöntem tőle, és a pszichiátertől is. Ezután kezeltem magamat légzőgyakorlatokkal és azóta semmi bajom nincs
2015. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Először is, koszi hogy írtál.

A tüneteim., nehezen megfoghatoakbes rengeteg.. :(

Miért lettel ideges hogy pesti? Nem értem teljesen. Miert hagytad ott a dokikat? Egyébként segített? Gyógyszert nem kaptál? Mit jelent hogy jól vagy, el tudtad tüntetni a tüneteket? Nekem azt mondták ez egy komoly dolog.

2015. ápr. 15. 20:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia ha megkerlek le irnad a tuneteid letszi fontos lenne uzibe is irhatod ha gondolod koszi
2015. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kuldj uzenetet a tuneteidrol
2015. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért lettel ideges hogy pesti?

Mert akkor még beteg voltam, és felháborítónak találtam, hogy kétszáz kilométeren belül nem lehetett volna találni valakit... és pont egy tanárnőt...

Miert hagytad ott a dokikat?

Akkor még beteg voltam, skyzofrén, és nem tűrtem a megalázásokat.

Egyébként segített?

A légzőgyakorlat igen, de az orvosok nem.

Gyógyszert nem kaptál?

Kaptam vagy hat féle nyugtatót, mindegyik központi idegrendszerre ható orvosság volt! No de egy betegnél épp azt tompítani, rongálni, ami egyébként is sérült? Ez annyit jelent mintha a törött lábfejeden ugrálna a doki!

Mit jelent hogy jól vagy, el tudtad tüntetni a tüneteket?

Köszönöm, én teljesen jól vagyok!

Nekem azt mondták ez egy komoly dolog.

Hát igen! Segíteni egyik sem tud, de elvárják a komolyságot! Hogy bizonyítsák, hogy rájuk is szükség van.

Annyi betegséget csináltak már, és csaknem mindegyikből egy orvosi szakágat képeztek, képeznek. De azt egyik sem tudta megmondani, hogy mitől éreztem magamat olyan szarul!

2015. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok mindenki! Nem is vagyok skizoaffektiv! A kérdező vagyok egyebkent.. Ha valakinek valamiben esetleg tudnék segíteni, irjatok privatot! :) rengeteg tapasztalattal gyarapodtam ezen egy ev alatt, ami eltelt azota hogy ezt e kérdést feltettem. Gyógyulást mindenkinek!
2016. júl. 1. 21:22
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja és sokan kerdeztetek a tüneteim. Teljes testi legyengules, szédülés.

Az agyamnak mint ha olyan 90-95%-a aludna, nem tudok koncentrálni es külső ingereket befogadni (nekimegyek oszlopnak, embereknek, leesek lépcsőről, elejtek dolgokat mert nem veszem eszre h ott van.) Emellett eleg erős derealizaciom van, deperszonalizaciom is, es disszociaciom. Szoval nem jo diagnózist kaptam, de éreztem is hogy valami nem oke. Mivel több éve tart, es reggeltől estig (nibcs egy tiszta pillanatom sem) mar annyira elore haladott hogy anszemelyisegem is kezdett felbomlani es szétesni. De tudtam mindvégig h ez nem normalis. Olyasmi érzés mint ájulás előtt közvetlen, akinek volt mar olyan. Lassan fogod fel a dolgokat, egyes tereptargyakat nem veszel eszre, lelépsz autó elé a zebrán, stb. Remélem tudtam valamit segíteni.

2016. júl. 1. 21:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Az 'olyasmi érzés ...' Kezdetű bekezdesemet a derealizaciohoz es a deperszonalizaciohoz szántam. Csak visszaolvasva nem a legjobb, ezert javítom. Szoval a derealizacio es dwperszonalizaci (angolul: Dpdr rövidítés alatt nagyon sok mindent lehet róla talalni, youtubeon is sokan számolnak be videokban a tuneteikrol reszletesen) hasonlítja az ájulás előtti pillanatokhoz.
2016. júl. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!