Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha ideges leszek?

Mit tegyek ha ideges leszek?

Figyelt kérdés
Nagyon hamar felhúznak de olyankor gyilkolni tudnék. Egy apró dolog miatt verekedni is képes lennék. Tudom ez a serdüléssel jár, de nagyon idegesítő, mert utána mindig nagyon rossz érzés ha valami olyat mondtam vagy csináltam. 13/l

2015. ápr. 20. 21:49
 1/1 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Na, hát a te korodban én is ugyanígy voltam. Minden apróságra rápörögtem, rettenetesen éreztem magam közben, és utána is, mert természetesen mondtam egy-két dolgot amíg a "dühkitöréseim" tartottak, amiket nem kellett volna. Nekem az immunreakcióm erre a sírás volt, irányíthatatlanul elkezdtem zokogni, amint bedühödtem.

Szerintem a legjobb módszer, amikor megy fel benned a pumpa az, hogy elhagyod a színteret. Ha pl. veszekedés közben történik mindez, inkább vonulj vissza a szobádba, bokszolj bele a párnádba párszor, vagy csak sírd ki magad. Jobb, mintha másokon vezetnéd le a dolgot, miközben megbántod őket.

Fontos, hogy még ha mérges is vagy, mindig gondolkodj, mielőtt megszólalsz. Számolj magadban el tízig, mielőtt valakinek a fejéhez vágnál valamit, lehet, hogy már 5-nél rá fogsz jönni, hogy inkább csendben kéne maradni. Gyakorold az önuralmat, lesz rá alkalmad az életben bőven.

Na, de végszónak: Légy magadhoz türelmes. Kamasz vagy, a koroddal jár ez az egész, úgyhogy ne legyen fölöslegesen bűntudatod. A környezeted is tisztában van ezzel, úgyhogy egy bocsánatkérés után túl fog mindenki lépni a történteken.

Üdv :)

2015. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!