Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarórán azt tanultuk, hogy...

Magyarórán azt tanultuk, hogy ha csak rosszat érzel akkor megszűnik a rossznak a fogalma. Mennyire igaz ez?

Figyelt kérdés
Akkor ha én aztmondom hogy csak rossz dolgok történnek velem, akkor valójában nem történnek velem rossz dolgok, mert mindig ugyanaz a rossz érzés ismétlődik, tehát nem tapasztalom meg a jót, így a normális érzes a rossz lesz nekem, úgyhogy ebből az következik, hogy valójában egyik fogalom sem létezik külön-külön. Így tényleg megszűnik a rossznak a fogalma ha csak azt érzem, és ez ugyanígy a másik esetben is. Egyetértetek?
2015. ápr. 23. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nekem sok-sok év alatt nem sikerült megszoknom a rosszat, legfeljebb egy kicsit jobban elviselem, de attól még megvisel. És mivel eléggé depressziós vagyok és a hangulatom alig jön ki néha-néha a gödörből, ezért asszem lett volna alkalmam megszokni.

De amúgy szerintem itt az a hibás pont, hogy ez akkor lehetne igaz, ha az illetőnek nem lennének boldog emlékei és teljesen el volna szigetelve mindentől, mert a külvilág bizony hatással van ránk és néha nagyon rossz nézni mások boldogságát, miközben te zokognál. Emlékeztet a hiányérzetre, ami attól keletkezik benned, hogy szinte sosem érzed jól magad. Hiányzik a boldogság. És mivel tudod mi az, így még csak nem is egy névtelen hiányról beszélünk. Ugyebár a párkapcsolat is jobban hiányzik miután már volt egy jóban részed.

2015. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Ha folyton csak rossz dolgok történnek veled, akkor max megszokod, de nem szűnik meg a rossz fogalma, hisz tudod, hogy ennél jobb dolgok is történhetnének veled. Vagy ha nem is veled, azt láthatod, hogy mással igen, ezáltal te tudod, hogy lehetne jobb is. De ez a dolgok mértékétől is függ, meg attól, hogy kinek mi a rossz. Pl valakinek lehetnek folyton rossz álmai, de már megszokta őket, nem is igen zavarják, így már nem is számít rossznak, számára legalábbis nem. De az is lehet, hogy olyan mértékben rosszak az álmai, hogy minden éjjel sikítozva ébred fel. Nah akkor biztosan nem felejti el, hogy lehetnének nyugodt álmai is. Szóval remélem érted, hova akarok kilyukadni. :D Ez függ a rossz dolgok mértékétől és attól, hogy kinek mi a rossz, szóval az egyéntől.
2015. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez max akkor lenne igaz ha születésedtől fogva csak rosszat éreztél volna. akkor nem lenne értelme annak a kifejezésnek számodra, hogy jó, de annak sem, hogy rossz.
2015. ápr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!