Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lábaljak ki ebből?

Hogy lábaljak ki ebből?

Figyelt kérdés

17éves lány vagyok. Iszonyu hangulatingadozasokkal kuzdok,ami mostmar kezd atcsapni depresszioba... Kezdenek megszunni a boldog szakaszok. Pedig tudom hogy ottvan bent az optimista ambiciozus enem,de valami elnyomja. Folyton ramjonnek a negativ gondolatok,naponta sokszor sirogorcsom van.

Mar a menstruaciomra is kihat ez,most pl 19napra jott meg 28-29 helyett.

Neha ugy erzem jo,sikerul megtalalni a harmoniat. De utana hirtelen jon ez a negativ hullam es osszetor... Es ez a "rossz" nem akarja hogy meggyogyuljak.

Az erzelmi eletem pocsek. Mindenki irrital. Megszallottan szeretek egy fiut,termeszetesen ez megjobban kikeszit.



2015. ápr. 25. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58


Szerintem gondold át, hogy ha rossz állapotban vagy, az tényleg nem jó neked. Ergó akármilyen hangulatod van, alapvető cél az lehetne, hogy jól légy, meggyógyulj. Még akkor is, ha éppen depis hangulatban vagy. Attól még elfogadhatod, hogy alapvetően boldognak és egészségesnek kellene lenni.


Kezdd el megtanulni majd megfogadni, hogy nincs kontrollod a dolgok felett, ergó nem birtokolsz semmit és senkit. Ha tudnád én ezekkel a dolgokkal miket küzdök.. nem vagy ám egyedül komoly érzelmi, életválságokkal.


De egyszerűen racionális hozzáállás az marad, hogy elfogadod a dolgokat és megpróbálod kihozni a jelenből a lehető legtöbbet, nem aggódni amiatt amit most nem tudsz jobbá tenni. Ezt persze nem kell nekem elhinned, egyszerűen jobb hangulatodban gondold át, te hogyan látod ezt.


Aztán kezdj el pozitív gondolatsémáknál maradni, amikor eltérnek a gondolataid olyan irányba, amelyekről tudod, hogy csak önemésztéshez vezetnek, akkor válts irányt. Vagy hideg zuhany (a hideg adaptáció még egészséges is).


Amúgy gluténmentes étrend, sok omega3 fogyasztás, napozás (d-vitamin).


Röviden ennyit tudok írni, hosszan.. hát hosszabban is lehetne, de talán kezdetnek ennyi is jól jöhet neked. Legalábbis nem tudom, de remélem :)

2015. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Ezek természetes reakciók , nem baj tünete . Ha jó valami kellemes a hatása ha nem akkor elnyomja az embert . A sírás , dühöngés se betegség , ez van elmúlik , ki kell tombolni forrni .
2015. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a téged érintő dolgok készítenek ki, hanem te készíted ki saját magadat. Te provokálod magadat, bebeszéled, hogy neked minden pocsék, és semmi se jó, és folyamatosan generálod magadban ezeket a gondolatokat, amitől persze, hogy nem lesz jó.


Azt jegyezd meg, hogy minden negatív érzés honnan jön? Belőled. Nem más rakja beléd, nem más mondja, hogy legyen neked szar, hanem te csinálod magaddal, a saját elméd.


Még fiatal vagy, időben vagy, keress fel egy kineziológust sürgősen!

2015. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodban leírtad hogy mi a bajod tulajdonképpen.

Felejtsd el és lépj tovább.

2015. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!