Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ebből kiút? Van olyan aki...

Van ebből kiút? Van olyan aki konkrétan kijutott ebből?

Figyelt kérdés

Nem tudom teljesen hülyének érzem magam, hogy ezt a kérdést ki rakom mert a legtöbb válaszoló azonnal letol a másik fele meg nem élte ezt meg...de ezt érzem, hogy egyszerűen..nem tudom másképpen mondani MEGŐRÜLÖK! Óriási nagy káosz van a fejemben, a lelkemben nem tudom ki vagyok...vagy mi vagyok. Dokihoz küldtek aki szerintem nem ért meg és én sem tudom átadni EZT...Gyilkosságon és mások megölésén fantáziálok...ezen kapom magam rajta sokszor...néha meg mint valami próféta az emberekről és a szeretetről beszélek...Magamban beszélek de olyan jövőbeli dolgokról amik nagyon távoliak ha lesznek..büntetőperen a védőbeszédem...egy elképzelt orvosnak aki megért mit mondanék és mit nem...de sokszor régi dolgokon is agyalok. A gyermekkorom nem volt rózsás...bántalmaztak és lelkileg megfélemlítettek sok évig részben kortársak de a család is kivette a részét ebből. Fiatal vagyok(huszonéves) de a szex vagy a párkapcsolat mint olyan már egyszerűen képtelen motiválni...képtelen vagyok elképzelni ezt magammal. A szex sem érdekel...úgy képzelem mint amikor két lufit összedörgölsz. Hiába erőlteted a bennük lévő űr SOHA nem egyesülhet azaz átültetve ezt soha nem lesz bensőséges kapcsolatom se lelki se szexuális szintjén és soha nem menthet meg egy szerelem mert sok fiatalt az "ment ki" az öngyűlölet pocsolyájából. Gyűlölöm magam...a testem..a lelkem. Hangulat ingadozások. Öngyilkossági fantáziálás és módszer keresés majd pár órára rá azt súgja valami belül "áhhh soha nem tenném meg". Én még ahhoz is gyáva vagyok és talán igaza van...Nem motivál a munka..semmi.

Sajnálom ha zavart voltam tényleg de van olyan aki egy hangyányit és megért abból a sok katyvaszból amit írtam? Aki átélt bármiféle hasonló érzést? Érzelmi tornádót?...



2015. ápr. 30. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Gondolj azokra akik kerekes kocsiban élnek.Vagy azokra a beteg emberekre akiknek minden nap ajàndék.Neked mindened megvan hozzàjuk képest.Mégis sajnàltatod magad.
2015. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

1-es!Gond van a szövegértéssel?Nem sajnáltatja magát,csak leírta az érzéseit!Beteg ember lehetsz ha te attól vagy boldog,hogy más kerekes székben ül!

Kérdező,írj privit ha beszélgetni szeretnél!

2015. máj. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
2-es .Én nem sértegettelek.Olvasd el a szabàlyzatot.
2015. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

miből gondolod, hogy nem ért meg az orvos? (ugye pszichiáter?)

ha esetleg személyiségzavarod van (amire jellemző ilyesmi), azt sajnos hosszú, rendszeres (akár évekig tartó) pszichoterápiával lehet legjobban kezelni. tehát nem szabad meglepődni, ha nem változtat meg mindent a, hogy 1-2x jártál orvosnál.

viszont ha nagyon antipatikus az orvos, netalántán hibáztat téged, akkor válts orvost tényleg.

2015. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudjátok köszönök minden választ(még az 1-ét is). Igen pszichiáter akihez mennem kell...tudjátok az is baj velem, hogy hiteltelennek érzem magam minden pillanatban és ide tűzném az 1-es megszólalását is mert gyakran eszembe jut az az opció is amit ő felvállal...de a teljes igazság az, hogy nagyon durva hangulat ingadozásaim vannak és képtelen vagyok bármibe is belekezdeni és ez már lassan mindenre igaz. És ez több mint szimpla hangulat ingadozás...indeológiai, morális sávok is vannak bennem és ezek is váltakoznak ezért lehetséges, hogy egyik nap Megváltó vagyok a másik nap meg gyilkos. És annyira élő mindkettő...annyira valós...ezért írtam hogy fogalmam sincs mi vagyok már. Fura szokásaim vannak és urcsa képességeim is amik miatt meg tudok őrülni de ezzel már végképp a képet bonyolítanám csak...
2015. máj. 1. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló érzéseket élek át én is, folyamatosan, én is fiatal vagyok. Bár nem tartom magam pszichopatának, de gyakran megfélemlít, amikor én is olyan érzéseket élek át, hogy akkora tornádó van a fejemben, hogy egyszerűen azt vallom magamnak magamban néha(egyedüllétben) hogy minden értelmetlen ezen a földkerekségben, amiben az az abszurd, hogy közben minden áron szeretnék kilábalni ebből a helyzetből, olyan mintha embertelen lennék. Közben néha nem tudom összeférkőztetni azzal a ténnyel, hogy általában az emberek szemében normálisnak tűnök, elég jó tanuló vagyok, megértő, empatikus, stb. de emellett magányos, elég emberkerülő, nagyon félénk, érzékeny. néha ezzel magyarázom a magányom, máskor túl bonyolítom a fejemben, és képes vagyok irreális problémákat is gyártani, ami miatt méginkább elhiszem, hogy erre vagyok ítélve. Közben rengeteg motívált gondolatom is van, amivel azonosulni tudok a szövegedben a "proféta" résszel, pont így érzem. Bár nem szoktam megnyílni ezekkel a végletekig "világmegváltó", szeretet-teljességről fantáziáló gondolatokkal másoknak, mégis úgy érzem, hogy mindenkit még a legnagyobb hívőket is lekörözném ezekkel, közben mintha mége hinnék az életben, vagy magamban. egyik pillanatban úgy érzem, hogy mindent megtesz az agyam, hogy belássam, hogy semmi okom a félelemre, máskor meg kapából elönt.

Folyamatosan úgy érzem, hogy ki-kijutok ebből, de vissza is jutok, nagyon hullámzik ez. De úgy érzem leginkább az nyugtat meg, ha sikerül pont ilyen kaotikus embereket megismerni, sőt, lehetőleg beszélni ezekről ilyenekkel, "emberiebben" érzem magam, és mindig azt váltja ki belőlem, hogy bíztatom/nyugtatom őket, közben én is jobban "elhiszem".

Bár tudom normálisan is érezni magam, pl. gyakran nem merek közel kerülni valakihez amiatt, mert arra gondolok "miért pont ilyeneket szeretne meg", de ha hasonló lelki-világú emberekkel beszélek az valamilyen szinten megnyugtat, bár velük is akadnak bajok, de sokkal reménytelibben felbukkan közöttük a "valódi szeretet" érzékelése:))

Bocsi a hosszú szövegért, de jól esett olvasni a kérdésedet, amivel azonosulni tudtam, szívesen beszélnék veled erről, szóval írhatsz prívátba, én kíváncsi vagyok a fejed tartalmára, szívesen beszélek veled érzelmi tornádóidról!

2015. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!