Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségem miatt már...

Pánikbetegségem miatt már öngyilkosságon gondolkodom. Van még kiút?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 5 éve vagyok pánikbeteg, az első rohamom 15 évesen jelentkezett. Akkoriban nagy volt a hajtás, nehéz suliba jártam, sok volt a követelmény, mindig teljesíteni akartam, így jött ki a szervezetemen. Sok helyen voltunk, ahol mondták, ez a bajom, de nem mentem el kezeltetni, azt reméltem, jobb lesz. Normális életem van, tanulok, vannak barátaim, sportolok, de mostanában megint nagyon erős, szinte nem tudok kilépni az utcára se, folyamatosan rosszul vagyok és ez azt eredményezi, hogy nem tudom normálisan csinálni a dolgaimat. Nem mondtam senkinek, de néha úgy érzem, jobb lenne meghalni. Senki nem veszi észre, mert mindig viccelődöm, vidám vagyok, de legszívesebben ordítani tudnék. Nem hiszem, hogy valaha is meggyúgyulhatok, viszont nem tudok ezzel tovább együtt élni. Van megoldás? Nem tudok horribilis összegeket rááldozni egy terápiára és nem tudom, hova fordulhatnék.

20/L



2015. jan. 26. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha ordítani tudnál akkor ordíts... sokszor attól is sokkal jobb.
2015. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Talán ez segít: a pánikbetegség a hisztéria egyik formája.

Ez így kevésbé divatos, és arra sarkall, hogy tégy nagyobb önuralomra szert. Ha vannak barátaid, tanulhatsz nem olyan kétségbeejtő a helyzeted, mint egy szerencsétlen nyomorgónak.

[link]

ez a kép messziről érkezett, de sajnos van nehéz sorsú közeledben is. Keresd meg azokat a területeket, ahol segíteni tudsz.

2015. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Légyszíves ne nekem gyere a hisztériával, meg a divattal, mert ezek szerint semmit nem tudsz az egészről és így nem értem, mit keresel ebben a kategóriában.

Volt, hogy 2 hónapig nem tudtam iskolába menni, mert olyan erős fájdalmaim voltak, kórházban töltöttem heteket, senki nem tudta, mi a bajom, de nem bírtam egyedül járni. Volt, hogy az éjszaka közepén kellett mentőt hívni, mert annyira erős volt a rohamom és volt, hogy majdnem beszédültem a metró elé, annyira rosszul lettem. Ha neked ez poén és élvezed, hogy mások kérdései alá irogathatsz oda nem illő dolgokat, akkor kívánok neked hasonló, éveken át tartó tüneteket.

2015. jan. 26. 13:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz, mond el neki a panaszodat. És tégy úgy, ahogy tanácsolja. A TB-s pszichiáter ingyenes, a gyógyszer aránylag olcsó. Szal van segítség, van remény. Ennyit tegyél meg magadért.
2015. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

bocs, Dr Tringer László véleményét hallottad, nem kell hisztizni rögtön, mikor nem tudod, miről van szó..

[link]

2015. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kérem, csak hasonló problémával küzdők írjanak, illetve ha valaki tud Budapesten ingyenes pszichoterápiát, gondozót, akkor írjon.

Köszönöm

2015. jan. 26. 13:54
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es, voltam TB-s, kerületi pszichiáternél és sajnos nem volt jó tapasztalat, többnyire idősebbeket kezelt más jellegű problémákkal, így nem nagyon tudtunk előrébb jutni, illetve olyan gyógyszert kaptam, amitől folyton csak aludtam volna, nem tudtam tanulni, mindig kábult voltam. Inkább olyasmi központra lenne szükségem, ahol fiatalokat kezelnek különféle módszerekkel.
2015. jan. 26. 13:57
 8/12 anonim ***** válasza:

3: Ne foglalkozz vele. A lehető legrosszabb amit ilyen helyzetben valaki tehet, hogy felhívja a beteg figyelmét arra, hogy másoknak még rosszabb. 2-es ne csináljt több ilyent, mert csak többet ártasz, mint használsz.


Egyébként pedig én első körben javasolnék valami gyógynövény alapú szert, kúra szerűen. Vegyél HOVA tablettát, vagy Wörishofener Nervenpflege-t és kezdd el szedni napi háromszor egy adagban. Ez mellé pedig ami nekem talán úgy néz ki, hogy bevált, az Aranygyökér tabletta. Ezen belül is olyant keress, ami 400 mg-s dózisban tartalmazza a hatóanyagot. Ezt is napi 2x-3x alkalommal szedd be.


Durván 3-4 hét múlva már érezned kell/kéne a hatását. Ha nem működik, akkor valószínűleg súlyosabb a helyzet és nem úszod meg pár gyógynövénnyel. Akkor javaslom, hogy menj el a helyi kórház pszichiátriájára, ahova csak időpontot kell kérni, a TB fizeti és nem kell befeküdni. Elmondod a problémáidat és kapsz rá valami gyógyszert (de ha nyugtatót is kapsz, azt ne szedd, mert függést okoz és nem segít túl sokat). Aztán ha jobban leszel és lesz rá keret, el kell menni pszichológushoz, ami már viszont fizetős.


Én korábban szedtem durvább gyógyszereket amik használtak, de a mellékhatásokat annyira nem bírtam tolerálni. Most pedig megint olyan élethelyzetben vagyok, hogy sok a stressz. Ezért elkezdtem szedni a fentebb említett gyógynövényes cuccokat és most kezdem érezni, hogy viszonylag jól vagyok. Nem az igazi, de sokkal jobb. A kedvem is mintha javult volna.


7: Milyen gyógyszert kaptál? Én nekem is volt olyan, amitől majdnem elaludtam, de volt olyan is, amitől felpörögtem. És ha nem vált be az az orvos, próbálj meg elmenni egy másikhoz. Általában azok az orvosok, akik magánrendelésben rendelnek, megtalálhatóak a kórházakban is, így még véleményt is találhatsz róluk a neten.

2015. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as, köszönöm szépen a válaszod! Esetleg írhatnék privátban?
2015. jan. 26. 14:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértem, hogy nagyon rossz, van ismerősöm, aki pánikbeteg, ő szedett gyógyszert is, de még mindig vannak rohamai. Szerintem keress föl egy ingyenes pszichiátert, hátha tud segíteni. Én kényszerbeteg vagyok és rájöttem, hogy egyedül nem tudok meggyógyulni, én járok szakemberhez, szedek gyógyszert. Szerintem keress pszichológust vagy pszichiátert, van ingyenes pszichiáter és van olcsó pszichológus.

2015. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!