Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hullámvasút alján vagyok,...

A hullámvasút alján vagyok, de nem nagyon indul földelé a vonat - hogy indítsam meg?

Figyelt kérdés

Elég nehezen szántam rá magam, hogy leírjam ide, de a névtelenség fátylát kellemes viselni, bár kicsit tartok a... tudjátok... olyan válaszoktól - bár mindent alázattal fogadok.

Alapvetően arról van szó, hogy ránézek az életemre és az elmúlt fél évben radikálisan megváltozott minden, méghozzá negatív irányban. Már nem járok emberek közé, valahogy nem igénylem a társaságukat, de amikor egyedül vagyok, akkor pedig szinte ordítani tudnék azért, hogy valakivel mégis érintkezzek és társalkodjak stb. Abszolút nem fordítok figyelmet a barátaimra, vagy csak minimálisat és már teljesen úgy érzem, hogy ennek megérdemelt vonzataként ők is egyre kevésbé foglalkoznak velem. Egyszerűen nem tudok elszámolni az időmmel... mit csinálok, mire megy el....? Fogalmam nincs. A suliba is alig járok be, most már attól is félek, hogy azidő alatt amíg nem voltam bent, teljesen megváltozott a klikkesedési viszony. Félek, hogy nem tudok beilleszkedni megint, pedig abszolút nem voltam félrehúzódó, csak félek , hogy átalakultak a csoportok. Rettegek attól, hogy egyedül maradok, de attól is, hogy társaságba menjek és próbáljam fixálni a dolgaim. Talán szégyenlem is magam emiatt, hogy így eltűntem. Fél évvel ezelőtt.... rendszeresen, heti 5x vagy többször edzésre jártam, aztán egyre kevesebbszer, most pedig az elmúlt két hónapban abszolút nem. Ránézek az edzőcuccomra és elszomorodom, hogy nem használom. Volt egy kisebb traumám egy éve... talán az jönne most ki így? De miért most? A legrosszabb, hogy a jó emlékeim fájnak a legjobban, amikor belegondolok, hogy egy évvel ezelőtt ekkor mit csináltam és kivel és hol és mennyire jól éreztem magam. Versenyek, baráti kiruccanások, sörözés, egy telefonhívás... bármi. Most pedig egy abszolút 0 ponton vagyok. Nagyon ki szeretnék jönni innen, mert már lassan az is bánt, ha más jól érzi magát - hiszen irígylem. Szánalmas egy figura vagyok, hogy ide írom, de... talán valami hasznosat is olvasok, vagy lelkesítőt.

Aki ezt az egészet elolvasta, már azt nagyon megköszönöm


23/f (bár ezt nem tudom, miért szokták ideírni)



2015. máj. 3. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük a végén: "(bár ezt nem tudom, miért szokták ideírni)"

Mert nem mindegy, hogy valaki 16 éves kamasz, vagy 23 éves férfi :)


Erős depressziós tüneteket látok nálad, amit sokan ebben a korban "életkezdési válság"-ként emlegetnek. Keress rá, biztos találsz használható dolgot.

2015. máj. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem tudom... nem érzem olyan nagyon erősnek ezt az életkezdési pánikot. Vagy csak nem realizálom, hogy ez az. A terveim megvannak, még csak most jön a mester, phd stb - még nincs munka nincs nagybetűs élet. Viszont nagyon sokat nyom a lattba az a gondolat, hogy MI LENNE HA. Főként ezek a mondatok úgy folytatódnak, hogy "máshogy döntök". Egyre több hibás döntést ismerek fel, amiket elkerülve vagy másképp csinálva most tök sinen lehetnék. Bár ez is csak kósza, össze-vissza beszéd
2015. máj. 3. 03:38
 3/6 anonim ***** válasza:

"mi lenne, ha..."


Hát ez egész életedben elfog kísérni :)


45N

2015. máj. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem "kell" hogy elkísérjen! 50 év gyötrelem után kezdtem élni, ismertem meg a boldogságot! Most azon vagyok, hogy a fiataloknak segítsek elérni ezt!
2015. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem, ha nem kezelted megfelelően a traumát, ami ért, teljesen valószínűnek találom, hogy most jön elő a " hatása". Én minden évben megtapasztalom, amit te most, mivel bipoláris beteg vagyok,csak nekem még mélyebbre megy a hullámvasút, ami remélem neked nem fog. A tapasztalataim alapján azt tudom tanácsolni, illetve a szituációdat felmérve, hogy kényszerítsd rá magad arra, hogy társoságba legyél, előszőr mondjuk beszéld meg az egyik barátoddal a körödből, hogy találkozzatok. Így mikor vissza mész a suliba nem lesz probléma a visszailleszkedés. Vagy vedd rá magad, hogy menj edzésre. Amíg egyedül vagy , addig meg hasznosítsd az időd, addig se gondolosz rossz dolgokra. Csinálj napirendet, hogy visszakapd a rendszert az életedbe. Előszőr pár programot írj le majd egyre többet, de ne terheld le magad! Igaz 3 évvel fiatalabb vagyok nálad, de remélem tudtam segíteni!
2015. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Egyáltalán nem vagy szánalmas, inkább bátor, hogy ezt idegeneknek, még ha csak virtuálisan is, de elmerted mondani. Én azt tudom javasolni, hogy készíts egy tervet az elkövetkezendő időszakra. Írd le, hogy mi az, amit esetleg szívesen csinálnál és tedd is meg azokat. Próbáld meg a "mi lenne ha" dolgot kivonni az életedből és azokat a dolgokat visszahozni az életedbe, amiket régebben örömmel tettél. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.
2015. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!