Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanácsoltad már valakinek,...

Tanácsoltad már valakinek, hogy legyen öngyilkos?

Figyelt kérdés
Sokan javasolták már nekem itt az oldalon, mert hogy így nem lehet élni. De komolyan is gondolják, hogy ez megoldás?
2015. máj. 11. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
akik ezt írják, azok csak hülyék. Ne vedd magadra.Akik ezt írták nem érzik a szavuk súlyát, nem tudják mennyit jelent egy éler. Szerintem tojd le nagyívből...
2015. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha teis irogatsz ki ugyanilyen kérdéseket,jólenne befejezni.Aki öngyilkos akar lenni megteszi nem a nezen tölti az idejét.Ezt már csak magamról is tudom állandóan mondogattam stb és voálá még mindig élek...
2015. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 schocko ***** válasza:
Mivel élsz, lehet így élni...halál után nincs semmi, csak a férgek...
2015. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A halal utan ujjaszuletes van.
2015. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 schocko ***** válasza:
Persze, te meghalsz, valaki más meg megszületik..a többi csak hazugság.
2015. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy anonim oldalon ne várj szimpátiát idegenektől, akik nem tudnak rólad semmit. Amúgy meg igen, van egy csomó ember, akiknek olyan rossz életük van, hogy a halál csak megváltás lenne, de az életösztön győz általában.
2015. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
91%

Az egyik rokonom büntető jogban dolgozik és tőle tudom hogy hoztak már ítéletet olyan ügyben amikor valaki az interneten hajszolt öngyilkosságba másik embert.


Szóval nem árt vigyázni ki mit tanácsol.


Ezen kívül érdemes informálódni az öngyilkossággal kapcsolatban. Klinikai halálból vissza tértek hasonló dolgokat mondanak akiknek külső körülmény okozta a halálát (baleset stb.)

Azok akik saját kezükkel próbáltak véget vetni életüknek máshová kerültek, szörnyű körülmények közé, saját elmondásuk szerint a poklot tapasztalták.


Nekem nincs ilyen tapasztalatom de annyi biztos hogy a lélek világában nincs idő ami elmulaszthatná a fájdalmat tehát az öngyilkos pont abba az állapotba betonozza bele magát amit el akart kerülni.


Mert ugye itt a földön lehetőség van új körülmények kialakítására, még aki elveszti az egész családját is talpra állhat és idővel új családot alapíthat és lehet ismételten boldog.


Ebből kifolyólag sosem tanácsolnék senkinek olyat amivel kárt tehet magában.

2015. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Nincs mindig lehetőség új lehetőségek kialakítására... Vannak betegségek, amikből nincs kiút, csak fájdalom van, vagy pedig annak biztos tudata, hogy lassan magatehetetlen hülyék leszünk... Ez az egyik eset, amikor jogosnak tartom az öngyilkosságot. A pokolban nem hiszek, de azt el tudom képzelni, hogy lehetnek következményei az öngyilkosságnak odaát, bár ha nincs oltári nagy igazságtalanság, akkor ilyesmi miatt nem bántják az embert, annyi rosszabb dolgot lehet cselekedni s néha az öngyilkosság a helyes, akárhogyan is nézem. Ha tudom, hogy gyönge vagyok s hamarosan megkínoznak és elárulom az eszmét, amiért egész életemben harcoltam, s romlásba sodrom a barátaim... Akkor nemcsak önzésből, de más okból is jó, ha inkább meghalok. Ez egy másik eset, amikor jogosnak tartom a dolgot.


Persze ezek elég extrém esetek. A legtöbb öngyilkosság nem ilyen. Soha senkit nem biztatnék rá, de a Neten és az életben is rengeteg nálam jóval kevésbé felelősségteljes lény szaladgál és jártatja a száját avagy koptatja a billentyűzetet. Gyakran látok szörnyű tanácsokat, amiket viccből sem mondanék, főleg nem pl. magukat kövérnek látó tiniknek, egy életet tönkre lehet tenni pár rossz szóval, ha az adott tini túl gyenge és befolyásolható s már eleve nem bízik magában.

Úgyhogy nem, ez túl komoly téma, szinte mindig átkozottul rossz ötlet s ha véletlenül nem, azt is magának kell eldöntenie az embernek, én távolról még csak nem is láthatnám ezt.

Ha valaki roppant okos, tapasztalt, miegymás, még az sem tud belelátni a másik életébe csak úgy, az érzéseit, értékességét sem tudja igazán felmérni, iszonyúan felelőtlen dolog öngyilkosságról beszélni szerintem.


Az öngyilkosság nem _megoldás_, semmiképp. Többnyire inkább menekülés egy kibírhatatlannak érzett helyzetből.

2015. máj. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!