Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Border line-k mindenkit...

A Border line-k mindenkit képesek becsapni és manipulálni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ,hogy akár szakembereknek is el tudják hitetni a hazugságaikat.
2010. febr. 24. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább az antiszociális személyiségzavarra igaz. Vannak módszerek arra, hogyan kell interjúztatni antiszociális embert..Rutinos szakembert nem ver át könnyen.
2010. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De manipulálni szerintem tudja.Borderline-al élek egy fedél alatt és úgy veszem észre,hogy simán átvágja az orvosát!Lehetséges ez?
2010. febr. 25. 08:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem csak az orvost vágja át, hanem saját magát is. Arra kéne először választ keresni, hogy mi oka van hazudni a szakembernek. Vagy, ha így tesz, miért jár oda egyáltalán?

Azt írtad egy ilyen emberrel élsz együtt, esetleg te vetted rá, hogy orvoshoz forduljon?

2010. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Borderlinnal élni egy fedél alatt kihívás... Hogy kit ver át és miért? Attól függ... Tényleg az orvos, pszichológus hozzáértésén is múlik. Talán téged is átver?
2010. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ,hogy saját magát átvágja z egyértelmű.Felépített magának egy világot ahol Ő egy mártír tele gonosz emberekkel és meg nem értő családdal.Ezt úgy adja elő mindenhol mintha igaz lenne.Persze Ő lehet ,hogy így élni meg...Mit lehet tenni,hogy ne legyen velem ellenséges és nem mindenben csak rosszat lásson?Én úgy érzem mindent megteszek ,de elég egy önálló mondat vagy vélemény ami nem egyezik az övével és vége.Olyan mintha belém mászva irányítva az én életem akarná élni.És persze a legborzasztóbb,hogy gonoszkodik.Nagyon elkeseredett és tanácstalan vagyok.Jó lenne egy használati utasítás!!!!
2010. febr. 26. 07:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ember, akármilyen emberről is van szó, nem egy gép amihez használati utasítást mellékelnek, erre ne számíts.
2010. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit írsz, az tipikusan a borderline személyiségzavarban szenvedő emberek "működése". Ez a hasítás jelensége: ami az egyik pillanatban még fehér volt, a következő pillanatban fekete lesz. Képtelen magában integrálni. A "szürke" nem létezik a számára. Szélsőséges, impulzív, de egyben borzasztóan törékeny is. Az egyik legsúlyosabb személyiségzavar. Évekig tartó pszichoterápiával lehet rajta segíteni. Fontos, hogy olyan szakembert találjon, aki ért a borderlinehoz. Nyíregyházán ismerek egyet.
2010. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Tudod ,hogy emberről van szó és ezért kérek segítséget.Szeretném az életem a mindennapi félelmektől és konfliktusoktól megszabadítani mert már elviselhetetlen.Úgy érzem felemészt engem ...ezért kértem tippet,hogy hogyan tudnék én valamit tenni.
2010. febr. 27. 10:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudsz neki segíteni, ha valahogy ráveszed a pszichoterápiás kezelésre. Ő is jobban fogja magát érezni. Sajnos hosszú folyamat, mert az alapoktól kell mindent újraépíteni. Te sajnos meggyógyítani nem tudod...Én is éltem együtt ilyen személyiségzavarban szenvedő fiúval. Tudom miről beszélsz. Hiába vagyok pszichológus, ha az ember érzelmileg érintett, segíteni nem tud. Sok kitartást!
2010. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!