Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért haragszom a páromra,...

Miért haragszom a páromra, pedig nem tehet róla?

Figyelt kérdés
Párom egy hete kórházba került,láttam szenvedni, műtét után lábadozni és nagyon rossz volt így látni. Tudom,hogy támogatnom kéne,de valahogy belül haragszom rá,hogy ilyeneken megyek keresztül miatta(elég rosszul kezelem). Miért van ez? mit tudnék ez az érzés ellen tenni?
2015. máj. 12. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Úristeeen mekkora barom vagy
2015. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Néhányan akkor szoktak így érezni, amikor egy olyan ember miatt kell valami nemszeretem dolgot megtenniük, aki nem fontos számukra.

De ha a párodról van szó, érthetetlen, hogy még magadat sajnálod. Önző vagy, erre próbálj reflektálni (vagy nem szereted eléggé a párodat).

Nekem nagymamám volt fura ilyen téren, gyerekkoromban ha beteg voltam (elég volt egy megfázás), rám haragudott, látni sem akart. Ha hozzánk jött ilyen alkalommal, a tesómmal kedves volt, beszélgetett vele, az én szobámba meg csak dühösen bedugta a fejét egy pillanatra, aztán ment is (vagy ha a tesóm volt beteg, akkor fordítva). Vagyis nem volt elég, hogy beteg voltam, még lelkileg is érezzem rosszul magam. Megalázó és bűntudatkeltő az ilyen viselkedés.

2015. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!