Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok nekem ajánlani kiemelke...

Tudtok nekem ajánlani kiemelkedően intelligens és hozzáértő pszichológust?

Figyelt kérdés

Kérlek, a következőket ne vegyétek nagyképűsködésnek, mert segítséget kérni jöttem ide. Voltam már nem egy pszichológusnál a problémámmal, de sajnos eddig minduntalan csalódnom kellett, csupa olyan dolgot tudtak csak mondani, amit már én magam is ezerszer megrágtam, végiggondoltam. Egyik sem volt velem egy szinten szellemileg, ezért nem is tudott nekem segíteni. Olyasvalakire van szükségem, aki képes valóban segíteni nekem, nem csak az egyetemen megtanult pár rutinmódszert a képembe vágni.

Arra kérnélek titeket, hogy ha ismertek olyan pszichológust, aki megítélésetek szerint kiemelkedő intelligenciával és szakértelemmel bír, akkor osszátok meg velem.


2015. máj. 13. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2015. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Budapest
2015. máj. 13. 21:02
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

„kiemelkedően intelligens és hozzáértő pszichológus”


Jézus Krisztust tudom ajánlani.


11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.

2015. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Akkor sajnálom,de nem tudok segíteni,habár hallottam Somogyi Erikáról.Állítólag az egyik legjobb,

próbálj meg rákeresni Googléba.

2015. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a rutinmódszerek, amiket szerinted a képedbe vágnak,nem véletlenül alakultak ki. Érdemes lenne feltenni a kérdést, hogy az, hogy semelyik pszichológust nem tartod elég megfelelőnek nem része-e a problémádnak, amivel pszichológushoz kívánsz fordulni...

Egy terápiás kapcsolatban bizalomra van szükség, bízni kell megtanulni a másnak, hogy ő a kompetens, rá lehet hagyatkozni.

Nem tudom, hány terapeutánál és mennyi ideig voltál, de érdemesebb lenne hosszabb távon egyet huzamosabb ideig is "kipróbálnod". Csak legközelebb ne hallgass ezekről az okaidról, az, hogy esetleg nem tartod elég intelligensnek a terapeutát, vagy hatékonynak a módszereit ugyanúgy behozható terápiás kapcsolatba- és a te esetedben szerintem a javatokra válna.

2015. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

pszichiátert keress, aki már idősebb és tapasztaltabb,mert a pszichológusok nem értenek pl. gyógyszeres kezeléshez, és klinikai szakpszichológus is 3 évvel tágabb képzést jelent,mint egy sima pszichológus, sajnos tényleg vannak nem jók, sokan.

pszichiáter viszont terápiát is csinálhat, általában több módszert ismer és orvosi diplomája van, de nem feltétlenül ír fel gyógyszert, ha nem kérsz. annak utána tudsz nézni pl. itt hogy kinek milyen irányú végzettsége van [link] és néhányan véleméyeznek is, és rájuk tudsz keresni hogy mit alkottak eddig szakmailag!

2015. máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha a kérdező nem pszichiátriai kórképpel küzd, akkor teljesen értelmetlen felkeresnie egy pszichiátert...

Másrészt az egy érdekes kérdés, hogy egy orvos miért jogosult terápia végzésére sokkal kevesebb tanulással, mégha a jogszabályok miatt így is van, azért ne vegyük ezt ki a pszichológusok kezéből.

Szerencsére sok pszichiáter inkább olyan terápiát végez, ami a munkája körében hasznosítható, pl. kognitív viselkedésterápiát.

Viszont szupportív jellegű terápia, analízis stb inkább már egy pszichológus szakterülete, főként, hogy ennek megtanulása kb 10 év (és ez csak a pszichoterapeutai végzettség megszerzése, mennyi idő még míg analitikus lesz belőle...)

abban egyetértek, ha keres valaki a kérdező, akkor nézzen rá a végzettségére, legyen klinikai szakpszichológus ÉS pszichoterapeuta

de hogy helyette menjen pszichiáterhez...

Ez kb olyan mintha egy skizofrént terápiára küldenél. Neki a pszichiáternél a helye, de mondjuk életkezelési problémák, enyhébb depresszió, személyiségzavar esetén a pszichológus a megoldás.

2015. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

[link]

tessék, innen lehet szemezgetni

2015. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Jézus Krisztust tudom ajánlani."


Azért az durva volna, ha valaki mondjuk bemenne a Nyírő Gyulába és azt mondaná a recepción, hogy ő dr. Jézus Krisztussal szeretne beszélni, úgy tudja itt rendel :D Lehet hamar a zárt osztályon találná magát.

2015. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

:)))

Jól van na… Jézus véleményét inkább meg lehet hallgatni, ha elolvassa valaki az Újszövetséget. Mondjuk a megértéséhez kell idő, és Isteni segítség.


Én is jártam pszichológushoz, többet felkerestem. Tényleg igaz, hogy különbözőek, van aki nem szimpatikus. Ha ez van, nem kell 1-2 alkalomnál többször menni. A lényeg számomra, hogy empatikus, jóindulatú legyen. Nem is volt hívő az a hölgy, akihez jártam, mégis hasznos volt maga, az hogy nem egyedül vagy többé olyan problémákkal, amit másokkal nem oszthatsz meg. Tehát maga a „kibeszélés” az ami terápikus hatású, közben jobban megismerheti magát az ember.

Viszont hosszú távon nekem a hit segít, illetve, hogy szorongásra gyógyszert szedek.

Igazi lelki gyógyítónak nem árt lelki szellemi téren is bölcsnek lenni, felelősséggel jár a „tanácsadás”, s azt igencsak meghatározza az illető pszichológus világképe.

Vannak egyébként keresztény pszichológusok (pasztorál pszichológia), ezt is kipróbálhatná a Kérdező, ha még nem tette meg.

2015. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!