Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fontos, tapasztalatokat...

Fontos, tapasztalatokat kérnék, öngyilkossági kísérlet után?

Figyelt kérdés
...a kórházban mi történt veletek? Egyből jött egy pszichiáter? Min múlott a hazamenetel időpontja? Kaptatok valami kezelést? Nagyon fontos lenne, hogy írjatok.
2014. jún. 10. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Saját felelősségére minden nagykorút hazaengednek. Óriási

tévhit, hogy kényszerrel benntartanák... családtag, barát aggódó véleménye semmit sem számít.

Misztikum övezi a "zárt osztályt" ,ami valójában nem arra hívatott, hogy önmagától megvédjék a kísérletet tevőket.

(Sajnos a TB nem áldoz ilyesmire, pláne a hosszú rehabilitációra nincs fedezet, tehát még arra is hosszú várólista van, aki önként alávetné magát a kezeléseknek, nemhogy erőltetnék azt aki visszautasítja és haza akar menni.)

2014. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bent tarthatnak, ismerek olyat akit bent tartottak három napig. Több részletet sajnos nem tudok. Gyógyszerezték.
2014. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Kötelező gyomormosás sem a mai valóság.

Ezzel is csak elriasztani, ijesztgetni próbálják azt, akinek megfordul a gondolatában a kísérlet.

(Nincs is értelme, túlélési esélye 3-4 óra eltelte után hánytatni a mérgezettet.)

...

Ami viszont a valóság: egy kórterembe fektetik a detoxikálóban a részegekkel.

A maga alá sz@rók, hányadékban fetrengők

bűzét, gusztustalanságát végig kell nézni, át kell érezni.

...

Javaslom, ugyanazt a gondos kezelést, lelki ápolást lehet megkapni kísérlet tétele ELLŐTT, HELYETT, NÉLKÜL is.

Felesleges alátámasztani, ilyennel bizonygatni az elkeseredettséget.

Ugyanaz jár mindenkinek, felesleges hozzá öngyilkosságot megpróbálni.

Elég szólni, hogy baj van! Legalább annyira komolyan vesszük, mintha meg is próbálnád!

2014. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem tobb tapasztalatom is van ezzel kapcsolatban!

Gyomormosas es utana infuzios kezeles aztan, ha jobban vagy pszihiatria!

Mondjuk en kulfoldon elek! De nekem elegge sulyos volt utoljara! Komaban voltam intubalva igy intenziven kezeltek, mikor jobban lettem pszihiatria ahol 5,5 hetet nyomtam le! Hat nem egy leanyalom, de ez csak az en tapasztalatom!

19/L

2014. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezt szerettem volna megtudni, hogy akkor nem tattanak bent senkit "erőszakkal" hosszasan.
2014. jún. 10. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

A mentő, akár rendőri segítséggel "erőszakkal" bevisz, ők nem mérlegelhetnek,

ellenben a kórházban már a vizsgálatok sem kötelezőek.

Megtagadva szebben mondva: passzívan elutasítva a kezelést nem tarthatnak bent.

Saját felelősségre el kell engedniük.

Csakis pár órás megfigyelés erejéig korlátozhatnak.

...

Zavart, öntudatánál nem lévő esetnél az

okok megjelölésén múlik a biztos és gyors "szabadlábra" kerülés.

Olyan okkal, mint pl.: drogosnak elfogyott a pénze az anyagra nem tud érdemben kezelni a pszichiátria.

Kényszergyógykezelés, elvonás büntetőjogi kategória, ahhoz nem elég öngyilkossággal lebukni, bizonyítékok kellenek droggal való visszaélésre stb.,

nincs értelme akarata ellenére kezelni a narkóst, tehát egy érthető ok az

elengedésére.

2014. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

nem tévhit, nem kellene hazudni.

ha közvetlenül veszélyezteti akár mások, akár a saját maga életét/testi épségét, akkor mentővel beviszik és 72 órán át benn tartják. akkor mérlegelik, hogy mennyire súlyos az állapota, és, hogy van-e további szükség arra, hogy ott kezeljék, ami attól függ, hogy veszélyt jelent-e másokra. ha nem, akkor elmehet saját felelősségére.

így szól a kib aszott törvény.

2014. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos engem nem kérdeztek hogy szeretnék menni vagy sem hanem a beleeggyezésem nélkůl pszihiátriára vittek és onnan sajnos 6 hétig nem engedett haza a diktornő bárhogy kértem pedig nagykorú vagyok. Na persze a szūleim mondták a doktornőnek hogy ne engedjen haza amiért nagyon haragszom rájuk főleg mert nagykorú vagyok és fel tudtam mérni a helyzetet és úgy érzem jogom vólt dönteni de ez van. Persze ez csak az én tapasztalatom vólt.
2014. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bevisznek a toxikológiára, megfelelő sürgősségi kezelést kapsz (gyomormosás, infúziók). Másnap reggel jön a pszichológus pár perces beszélgetésre. Ha itt azt mondod, hogy amúgy kezelés alatt állsz, csak épp volt egy gyenge pillanatod, már mehetsz is haza. Ha veszélyesnek ítélik meg az állapotod, akkor tovább irányítanak pszichiátriára, de ha nem a zárt osztályra kerülsz, másnap onnan is hazamehetsz.

Ha az állapotod egyértelműen segítséget igényel, akkor megpróbálnak benn tartani a pszichiátrián (nem erőszakkal..!), ha pedig veszélyeztető a viselkedésed, akkor irány a zárt osztály, onnan nem sétálhatsz haza.

2014. jún. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is. Így már nagyjából képben vagyok.
2014. jún. 11. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!