Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom miért produkálja...

A párom miért produkálja ezeket a 'tüneteket'? Ez már testképzavar? Köze lehet a balesetéhez?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy súlyos balesete, 25 kg-ot fogyott, kevesebb, mint 3 hónap alatt (a baleset napjától számítva nagyjából a mai napig).



Sok dologban más lett, mint a balesete előtt. Alig eszik, szinte semmit. Azt mondja, nem kíván enni, elhányná magát. Ha mégis leül enni, gyerektányérokból eszik (tudjátok, az a műanyag, mintás tányér), de azt sem szedi tele, mégsem bírja teljesen megenni. Azt mondja, hogy ha nem érezné, hogy a rosszullét kerülgeti, le sem ülne enni.


Viszont nagyon csúnyának és kövérnek látja magát, ami egyáltalán nem így van.


Heti 1 alkalommmal pszichiáterhez jár. Mondtam, hogy említse meg neki ezeket a dolgokat, de azt mondta, hogy felesleges, mivel semmi baja nincsen.


Ugyan ez volt a helyzet, amikor leültem vele beszélni. Mondtam, hogy nem szeretném újra a kórházi ágyban látni egy ilyen butaság miatt. Próbáltam többször is beszélni vele, de hiába...


Nem mellesleg mindent megfőz, de szinte csak nekem készíti el az ételt, nem is nagyon eszik belőle.


Mit tudok tenni?


(21 éves, ha számít a kora)



2015. máj. 17. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Normálatlan világ, ahol a "szépség" azonos a zörgő csontokkal, noha nincs az a férfi, aki rajongana a csontvázakért. Ez a 40 kg székkel együtt marhaság anorexiássá teszi a fiatal nőket! Mindenképpen kezelésre lenne szüksége, mert ha érzi, hogy bármit eszik, ki kell hánynia, az a bulimia nevű betegség tünete. Lelki okok miatt annak idején Diana hercegnő is ebben szenvedett.
2015. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a trauma váltotta ki nála, hogy nem volt étvágya, fogyott sokat, és ez elkezdett neki "tetszeni", pluszban hozzá is szokott. Lehet, hogy van némi ptsd-je, vagy depressziója, és valóban nincs étvágya, de ebből könnyen kialakulhat az evészavar. Sok evészavar kiváltója valami trauma.

Nekem is úgy indult, molesztáltak, majd megerőszakoltak, jött a depresszió, a ptsd, nem volt étvágyam, ledobtam 14 kg-t, és ez elkezdett "tetszeni". Átment önsanyargatásba, és a végén durván anorexiás lettem, ledobtam még 21 kg-t, összességében 64-ről 29 kg-ra fogytam le. Aztán kórház, újraélesztés...


Ne hagyd, hogy abba hagyja a pszichoterápiát, súlyos gondok lehetnek a barátnőddel sajnos.

2015. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!