Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az asperger szindrómából ki...

Az asperger szindrómából ki lehet gyógyulni? Egyik barátom azt mondja igen. én nekem ez van, de én úgy tudom hogy nem lehet.

Figyelt kérdés
2015. máj. 17. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Nincs olyan betegség a szervezetben sem a lélekben, amiből ki ne lehetne gyógyulni, ha megadod a módot a gyógyuláshoz.
2015. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert ez nem betegség, hanem állapot.
2015. máj. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de szerinte ez mentális betegség. állandóan azzal piszkálódik hogy a WHO listáján szerepel, és hogy ő csak ebben hisz. észérvekkel nem lehet meggyőzni SEMMIRŐL,- nem csak erről- mert ha érvelsz neki, akkor ő egy felsőbb hatalomra hivatkozik úgy, mint az oviban szoktuk: De ő azt mondta és ezért így van.
2015. máj. 18. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet "kigyógyulni". Tekints rá úgy, mint ahogy valaki szőke és kék szemű, vagy van egy kávéfolt alakú anyajegye, vagy éppen a temperamentuma alapján lassú víz partot mos típus, te ugyanígy vagy aspergeres.

Minden nehézségével és potenciális lehetőségével együtt.

Ez egy asperegeres srác videónaplója

https://www.youtube.com/user/autistavagyok

2015. máj. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert ez nem betegség. Azért van BNO kódja, hogy ennek segítségével igénybe vehetők legyenek a gyerekeknek járó fejlesztések.

Egyszer nekem is mondta valaki sajnálkozva, hogy ,,...és ez gyógyíthatatlan, ugye?" Nekem ez rosszul esett. Elmagyaráztam az illetőnek, hogy ilyet mondani hasonló ahhoz, mintha valaki közölné: "Nahát, neked B negatív a vércsoportod? Nem is látszik rajtad. De akkor ez nem is gyógyítható?"

Ez ugyanúgy egy jelleg, mint a felemás szemszín, a szép hang vagy a hidegvérű gondolkodás. Csak nekem ,,kék az agyam". És erre büszke vagyok, mert így vagyok egy teljes egész, a napirendemmel, a kártyáimmal, a festményeimmel, hogy béna vagyok az activity mutogatós részében és azzal hogy színekben hallom a hangokat. :)


24/as/L

2015. máj. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!