Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segitenetek nekem ezt a...

Segitenetek nekem ezt a felfogasomat jobba tenni?

Figyelt kérdés

Januarban kezdotott a panikbetegsegem ami nagyon rossz volt.Mivel nekem meg sosem volt ilyen nagymertekben nagyon megijedtem.Mindig attol tartottam,hogy megbolondulok.Ugyebar(hipohondriaval kezeltek 2 eve) elkeztem keresgelni a neten a mentalis betegsegek utan,hogy most mi lehet ez.A panikom nagyon szepen elmult alig kellet par napig gyogyszert szednem.Viszont az aggodalmam a mentalis betegsegek utan nem.Januar ota szenvedek...Legeloszor is a skizofreniat beszeltem be magamnak,de ezt totalisan a tunetei is eszleltem magamon.Tehat mar semmihez nem volt kedvem teljesen betegnek kepzeltem magam.Ez eleg sokaig tartott kb 2 honapig.Aztan most a szemelyisegzavartol felek,de totalisan.Mindig ugy gondolom,hogy tobb szemely lakozik bennem,szinte nem tudom vegul is ki vagyok felek,hogy megtamadok valakit az utcan meg ilyesmi,tehat mind amit olvastam az agyam alkalmazza rajtam...ennyire kepes vagyok magamnak bebeszelni a dolgokat.Termeszetesen jarok mar januar ota szakemberhez aki szerint semmi bajom az eg vilagon.Mindig azt hiszem,hogy korhazba visznek,el fognak altatni mar sohasem leszek a regi.Csak egesz eletemen keresztul arra leszek kepes,hogy csak az ithoni dolgokat elvegezzem...Nagyon rossz.Na meg a kikozosites tehat hogyha netalan bekerulnek a zart osztalyra,es miutan kijonnek mindenki hozodozna tolem egesz eletemen keresztul mivel azt gondolnak,hogy bolond vagyok,tehat nekem mar volt dolgom a zart osztalyal.Pedig a szakemberem szerint a mai gyogyszerekkel mar a legtobb mentalis betegseg teljesen megszuntetheto es utana is teljes csalados normalis eletet fogsz elni.Bocs,hogy ilyen hosszu lett.

17/F



2015. máj. 19. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanulj meg meditálni. A meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Csináld végig ezt a 30 perces meditációt minden nap legalább egyszer, és meglátod, használni fog: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs


Iratkozz be a Domján László féle agykontrollra, ott megtanulod a mélymeditációt, és ezeket a problémákat seperc alatt kezelni tudod! Keressél rá, a YouTube-on is tájékozódhatsz róla.

2015. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszonom,elkezdem a szakemberem is mondta,hogy jo lenne mediatalnom.
2015. máj. 19. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
pedig ezzel érdemes foglalkozni, a pánikbetegség nem vicc, sok embert érint, de sajos kevesen tudják kezelni, és úgy látom nálad már ez továbbfejlődött egy rosszabb szinte. ha úgy érzed rádtör a roham próbáld meg tudatosítani magadban, hogy ezt csak az agyad játssza veled, magadnak generálod, igazából szervi betegséged nincs, az már kiderült volna, tehát ez egy pszichés folyamat, amit te irányíthatsz és a képébe is röhöghetsz a rohamoknak, ha így állsz hozzá. csak próbáld meg ilyenkor teljesen elterelni a figyelmedet, gondolj vmi tök más témára pl. hogy tanulhaték meg palacsintát sütni? vagy kezd el egy hétköznapi témáróll beszélni valakivel, lényeg hogy próbáld meg figyelmen kívül hagyni. lélegezz mélyeket, tartsd bent ameddig tudod és jó lassan engedd ki, ez is egy technika, érdemes gyakorolni, de a meditáció is kiváló meoldás lehet, lényeg hogy felismerted a problémád és foglalkozol vele, már ez tök jó!
2015. máj. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ez igy igaz,a problema gyokere onnan ered,hogy nem tudom sajat magamnak beismerni,hogy teljesen egesszseges vagyok mentalisan.Most jelenleg azt hiszem,hogy skizofrenias vagyok,es ezt teljesen be tudom magamnak beszelni...Jelengeg annyira,hogy teljesen megvaltozott korulottem a vilag,uresseg erzes bennem,nem varok semmit nincs eletcelom...nagyon rossz.Szakemberem szerint a sikerul sajat magamnak beismernem,hogy TELJESEN EGESZSEGES VAGYOK MENTALISAN akkor azon nyomban megyogyulok teljesen.
2015. máj. 20. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
amit leírtál most, az inkább a depresszió, mint a skizofénia tünete, szorongással ez a betegség sokszor párosul, az igaz hogy be kell magadnak ismerni, de erősnek is kell lenned ehhez pedig egy terápia segíthet. sokan átmennek hasonló dolgokon, ne hagyd hogy az előítéletek megfélemlítsenek, konentrálj csak magadra ne törődj a külvilággal!
2015. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!