Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Befeküdhetek a pszichiátriára...

Befeküdhetek a pszichiátriára "csak úgy"?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy sokáig depressziós voltam, próbáltam az öngyilkosságot is, ezért pszichológushoz kell járnom a mai napig, sőt, még most is vannak gondjaim, amiken nehezen tudom túltenni magam.

Azért szeretnék pszichiátriára menni, mert érdekel, hogy milyen, vagy milyenek ott az emberek, stb. Megtehetem, hogy elmegyek "körbenézni"? Vagy befeküdni?

Még kiskorú vagyok, szóval akkor ilyenkor a gyerekosztályra visznek, igaz?

Szeretnék erről egy kicsit többet tudni, szóval aki már volt, az kérem meséljen, mert nagyon érdekel. :)

Természetesen tudom, hogy nem egy álomhely, és nem minden ember vágyik oda, de engem mégis érdekel és szeretnék odamenni. Valaki esetleg tudna segíteni/mesélni?



2015. máj. 21. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

én csak rosszakat halottam róla

nem normál emberek vannak ott sima depresszióval

hanem tényleg zakkantak, meg aki nem annyira beteg azt is tele nyugtatózzák

2015. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Ne kívánkozz oda, mert ismerősöm odakerült, és tisztára kék-zöld volt a nyaka. Fojtogatták, hogy bevegye a gyógyszert, pedig nem is pszihiátriai betegsége volt. A szíve volt gyenge.
2015. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Èn sajnos már megjártam, nem ajánlom.. Privátban mesélhetek, ha szeretnéd csak akkor írj majd rám.
2015. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, jelentkezhetsz önként, de ha ennyi a motivációd, hogy körülnézel, nem fognak felvenni.

Plusz nyilván szülői engedéllyel.

2015. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhet több is.

3-as, neked írtam:)

2015. máj. 23. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj, mennyi hülyeség, istenem... A fél életemet kórházban töltöttem, legalább 6 különbözőben, és ilyen nincs. :D Maximum a zárt osztályon, de oda meg egész biztos nem kerülsz be, csak mert kíváncsi vagy. Még én is csak 2 napot voltam ott a bipoláris zavarommal, pedig az durva tud lenni.
2015. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Drága kérdező!


Ugyanazok az emberek, mint kint. Hidd el. Betegek vannak ott, de a problémájuktól függetlenül ugyanúgy éreznek, élnek, mint te. Nem állati látványosság az ilyen.

Nagyon sokszor feküdtem a pszichiátrián. A zárt osztályon is hetekig, négy alkalommal. Engem is izgatott az őrültek világa. Aztán ott találtam magam az elmeosztályon 16 évesen, pedig akkor még csak a sínekre feküdtem rá. Kényszerkezelés. Nem jó. Majdnem megőrültem. Átélni ugyanis teljesen más. Kétségbeejtő, az embernek halálfélelme van ott, nem is alaptalanul.

Sok mindent láttam, és azóta azt kívánom, bár soha ne láttam volna. Nem jó. Komolyan, ne kívánkozz ilyen helyre, mert az ott megélt élményeidet utána évekig nem tudod feldolgozni, jó esetben csak pszichológussal.

2015. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!