Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki bekerül a pszichiátr...

Ha valaki bekerül a pszichiátriára és nem együttműködő, nem beszél, ellenséges, stb. akkor előbb haza engedik?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 17. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyíltról igen, mert ne foglalja a helyet, zárton meg tovább bent tartják inkább. De a nyíltról amúgy is távozhatsz bármikor.
2015. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az első válaszoló írta. Zárton sajnos emiatt épphogy tovább benttartják a pácienst, csak bizonyos szintű áttörés esetén kérvényezhető az elbocsátás, de még utána is tartós rehabilitáció és kezelés szükséges. (Nem saját tapasztalat, egyik szomszédunk fia volt így, de neki elég komoly mentális betegsége volt.)
2015. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van, a nyílton nem szenvednek veled, hanem vagy kiraknak, vagy átküldenek a zártra. A zárton viszont kijutás szempontjából rossz pont, ha nem együttműködő és ellenséges vagy.
2015. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha ellenséges vagy akkor esélyes a szuri, rosszab esetben lekötözés is ha sokáig vagy ilyen (EHHEZ JOGUK VAN!,bármilyen hihetetlen is, de a szabályzat kimondja hogy rögzités alkalmazható a fokozottan agressziv vagy önveszélyes betegeknél), de csak a zárton kötözhetnek le. Ha skizo vagy akkor a nyílt osztályon sincsenek jogaid,nem ugrálhatsz. DEpressziosok ,drogosok más tészta
2015. ápr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gaál Ibolya válasza:
95%
Nekem azt mondták, amikor bekerültem, hogy "Ez nem szálloda". Magyarul ha bekerülsz, kitalælnak neked egy betegséget és jól begyógyszereznek. Ha ez nem tetszik és ágálsz ellene, akkor nem vagy egyūttműködő, sőt ha kissé ideges is leszel, akkor akår közveszélyes elmebeteg is lehetsz. Ha azt mondod, hogy dehát én nem vagyok beteg, akkor tuti, hogy súlyos eset vagy, mert nincs betegségbelátásod sem.
2015. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!