Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik nagyon fiatalon próbálkoz...

Akik nagyon fiatalon próbálkoztak öngyilkossággal, miért?

Figyelt kérdés
Hány éves voltál? Miért tetted? Mivel próbálkoztál? Azóta túl vagy rajta? Érdekelnek a válaszok, sajnos én is érintett vagyok már nagyon fiatal korom óta.
2015. máj. 23. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert nem írtad meg hány éves vagy, én sem közlöm a koromat.

Én túljutottam rajta már több mint egy éve, és szénmonoxiddal nyírtam ki magam. És ezt szó szerint értsd, mert én újra születtem egy elhasznált testben. Lelkem, tudatom teljesen megsemmisült, a dokik azt mondták, hogy épp hogy csak a szívem nem állt meg. Most újra itt vagyok fiatalon, egy jóval idősebb testben.

De miért is tetted fel ezeket a kérdéseket? Ha gondolod mélyebben is belemerülhetünk a lelkizésbe, priviben

2015. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én végül nem próbáltam meg, de kisiskolás koromban nagyon sokat gondolkoztam rajta. Egyszer még majdnem a vonat elé is ugrottam ekkor. (Ezen kívül már óvodás koromban is voltak mindenféle "rossz szokásaim", hajtépéstől kezdve a mindenféléig.) Valójában nem tudtam elviselni a nyomást, melyet két nárcisztikus szülő okozott (nem beszélve akkor még az állandó csúfolódásaikról, a megalázó mondatokról, arról, hogy a saját hibáikért is engem hibáztattak, arról, hogy ha ők fordultak hozzám, mindig segítenem kellett, de engem pl. anyám is MINDIG elzavart, ha én kértem, hogy - teszem azt - megöleljen... Azt mondta, hogy zavarom őt, és hogy miért nem hagyom már békén... s persze nap mint nap szembesítettek és szembesítenek vele, hogy szerencsétlen, haszontalan "senkiházi" vagyok), plusz egy olyan kisöcs, akinek mindig engednem kellett, és aki nem volt éppen egy "mintagyerek". Különben, soha nem akartam öngyilkos lenni, csak nagyon nehezen tudok ellenállni a "kísértésnek" a mai napig, pedig már nem vagyok OLYAN fiatal. (A "nevetséges" az egészben, hogy ráadásul keresztény vagyok, tehát valóban nem akarok öngyilkos lenni. Csak sehogy sem lesz jobb semmi, inkább csak egyre szörnyűbb - ráadásként nekem még normális családom sincs, akikhez fordulhatnék, és nem is volt soha. Egyedül csak az állataim vannak.)
2015. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!