Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns hatásával...

Antidepresszáns hatásával kapcsolatos saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üdv/Sziasztok!


Azzal tisztában vagyok, hogy 2-3 hét mire kifejti a hatását, de én valahogy még "nem igazán érzem a hatását" így 3 hét után. Persze mivel különbözőek vagyunk lehet, hogy az én szervezetemnél 4-5 hét kell a megfelelő hatás kifejtéséhez. A terápiát is csináljuk ( mivel véleményem szerint a terápia és a gyógyszeres kezelés kombinálása a megfelelő út a gyógyuláshoz), bár még annak is csak az elején vagyunk. Tisztában vagyok vele, hogy kicsit üti egymást a mondandóm, mert tudom, hogy még kifejtheti a hatását, mert időben vagyok, közben meg elvárnám a javulást, de a megerősítés pozitív hatása vitathatatlan az ember számára. Igazából egy két pozitív saját tapasztalatra lennék kíváncsi... Ha lehet a negatív kommenteket mellőzzük, bár az is meglehet, hogy feldobják a kedvem az élcelődő kommentelők. :D


Köszi, szép estét. 22/f.


2015. máj. 25. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még pozitív hatást sosem tapasztaltam,viszont mellékhatást annál többet.
2015. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív hatás az, hogy egyre kevesebbszer vagy rosszul, ritkulnak a rohamaid. Nincsen más. De ehhez türelem kell. Meg idő. És nem két hét, hanem 3 hónap, vagy több.
2015. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól állsz.

Én a 3.héten tartottam ott, hogy "utolértem" magam, vagyis nem voltam rosszabbul, mint a szedése előtt. Aztán a 8.hétig tovább javult, azóta nagyon jó. Mellékhatások is elmúltak.

Ha nem akar nálad javulni, de azért érzel valami pozitív változást, az általában aluladagolásra utal. Végül eleinte nem árt a nyugtató sem pár hétig.

Terápiával sosem erőlködtem. Ez is csak kémia, a megfelelő gyógyszernek hatnia kell önmagában is, vérnyomáscsökkentővel sem járunk mellette terápiára.

2015. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta még jobb a helyzet. D: De ezt a terápiának IS betudom. :D 3. válaszoló te nem is tervezed letenni a gyógyszert? A várnyomás problémák testi eredetűek azért kell kizárólag gyógyszerre hagyatkozni, de a lelki gondok nem oldódnak meg maguktól, de azért köszi a választ. :D
2015. máj. 31. 00:54
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán. Egyszer már letettem, 3 év után kezdtem újra.

Lelki eredetű betegség meg nincs, mivel lélek sincs. Agyi eredetű, de az agy is csak egy szerv és annak is van kémiája. Úgyhogy terápiát hanyagolom. Ami már jó, azt nem kell megjavítani.

2015. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!