Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség okozta derealizá...

Pánikbetegség okozta derealizáció mikor és mitől fog elmúlni?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok és kb. 1 hónapja kezdődött a derealizáció is mellé.


3 hete szedek antidepresszánst ( Cipralexet ).

Mikor fog hatni? Egyáltalán el fog múlni ez az érzés?


Nagyon rossz,és nem tudom,mit tehetnék ellene még. :(


Egészségesen élek,sportolok, az életkörülményeim is nyugodtak szerencsére, nem értem, mitől jött ez ki. :(


Előre is köszönöm a válaszokat! 25/L



2015. máj. 28. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tehetnél sajnos. :( Velem kétszer fordult ez elő életemben, mindkétszer nagyjából egy hétig tartott, ami borzalmas volt. Azt hittem, hogy mostantól örökké ez lesz és meg fogok bolondulni. Csak azon voltam, hogy valahogy eltereljem a gondolataimat, aztán valahogy csak elmúlt. Én nyugtatot szedtem ilyenkor, az egészen segített, főleg a Rivotril, de az elég eros gyógyszer szerintem.
2015. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
:( Vezethetek így egyáltalán autót? Még azóta nem mertem,pedig senki nem lát rajtam semmit,mindent ugyanúgy csinálok, szóval gondolom a vezetés is menne,de nem merek autóba ülni :(
2015. máj. 28. 13:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem most jobb lenne ha pihennél és minél kevesebb kockázatnak tennéd ki magad!
2015. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Olyan rossz,nem akarom,hogy bármiben hátráltasson :(

Még a párom sem látja rajtam egyébként,pedig 3 éve együtt élünk ( tud mindent a betegségemről ).

Lehet,hogy megkérem,hogy üljön be mellém,és meglátom,hogy tudok-e vezetni.


Lehet,hogy jó is lenne,mert vezetés közben rá lennék kényszerítve,hogy odafigyeljek,ne erre az érzésre :(

2015. máj. 28. 14:06
 5/15 anonim ***** válasza:

szerintem se vezess.

nekem volt szerintem hogy egy hónapig is eltartott. aztán valahogy jobban lettem egyik pillanatról a másikra.

+ egyszer voltam kineziológusnál, azóta úgy általában sokat javult az állapotom minden téren.

2015. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

jobban mondva szerintem több is volt, mint egy hónap, talán hónapok. nem tudom, mert kb. másfél évig volt egy nagyon furcsa állapotom, amiben mindenféle dolgok váltogatták egymást.

nekem valahogy volt ez a váltás+ utána a kineziológus, és most összehasonlíthatatlanul jobban vagyok.

2015. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor érsz el jó, és gyors eredményt, ha megfelelő (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni) terápába is jársz. Ha jó terapeutát fogsz ki, max 2 hónap.
2015. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mik voltak,mit éreztetek derealizáció alatt?
2015. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szerintem pont e segithet a gyogyulásban. h idegennek érzed azt ami veled történik. ez egy pánikrohamnál nagyon jo. én ettől gyógyultam meg :)
2015. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as: nekem többféle élményem volt, mert visszatérő dolog. volt, hogy azt hittem, már meghaltam. valahogy tudtam, hogy ez lehetetlen, tehát nem bolondultam meg, de annyira elszakadtam valahogy a történésektől, mintha egy búrában lettem volna, vagy nem tudom.

máskor meg valahogy azt éreztem, hogy nem vagyok része a történéseknek, nem tudok belépni a világba. nem éreztem úgy a szagokat, az ízeket. szép tavasz volt, de nem tudtam neki örülni, mert minden valahogy rajtam kívül állt.

ezt elég nehéz elmagyarázni. de nagyon jó, mikor az ember vissza tud lépni az életbe.

2015. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!