Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek az agyammal?

Mihez kezdjek az agyammal?

Figyelt kérdés

Olyan sok tervem van a jövőmmel kapcsolatban, hogy nem tudom elhatározni magamat.

Időnkét ingerlékeny vagyok, kapkodós, türelmetlen.

Néha elveszik az életkedvem, motiváció hiány.

Azt érzem túl lassan múlik az idő, nem haladok semmire

Önrágalom rendszeresen előfordul

Éjjelenként nagyon nehezen alszom el

Reggel néha sokáig alszom

Gyakori étvágytalanság

Kellemetlenül érzem magam társaságban


U.I. ; fizikai egészség 100%-ban rendben, rendszeres testmozgás van.


2015. jún. 1. 14:48
 1/1 anonim válasza:

Hasonló problémákkal küzdöttem, keress fel egy pszichológust, ha eddig még nem tetted meg. Ő majd meg fogja tudni állapítani, hogy elég-e az elbeszélgetés, pszichoterápia, vagy ha úgy látja, javasolhat gyógyszeres terápiát is, mely természetesen a pszichoterápiával együtt a leghatékonyabb, így van kitalálva.


A gyógyszeres kezelésben nincs semmi ördöngősség, nem kell tőle tartani, ok nélkül nem szokták alkalmazni, ha ok van rá, az is gyakori, nem kell miatta szégyenkezni, világszerte sok ember lábalt már ki a problémáiból, de sok van még aki nem.


Én azért még megpróbálnám az orbáncfű teát minden nap 2-3 csészével, leginkább este felé (1 teáskanál), ginseng kivonatot tartalmazó étrendkiegészítők (ginseng royal jelly, nem hologramos matricás), halolaj, egy multivitamin, és napi 1-2 csésze kávé.

Az orbáncfű nagyon kíméletesen, ám ebből kifolyólag lassan hat, tehát kell neki vagy 4 hét minimum, amíg valamit segít.

Ha könnyen leégős típus vagy, kerüld a nagyon intenzív napot ezalatt, bár még nem volt bajom belőle.


Egy vázlatos terv ami segíthet: beszélgess el egy értelmesebb ismerősöddel, barátoddal, aki ismer / egy pszichológussal, ott esetleg kiderülhet, honnan származik az önrágalom, milyen életszituáció váltotta ki ezeket a kedélyállapotokat, viselkedési formákat.


Az elalvásra orbáncfű(ahogy előbb írtam)+komló+macskagyökér tea, akár citromfűvel. Olcsóbb, mintha tablettás formában vennéd meg, ráadásul azokban szinte lósz#r sincs.


Meg kell találnod azt a 3-4 konkrét órát éjjel, amikor tényleg aktívan tudsz pihenni, és ahhoz igazítani az elalvásod.

Alvás előtt egy olvasás, vagy éppen a teád megfőzése egy nyugodt, mindennapi tevékenység lehet, ami kicsit kikapcsol.


A társasági téma bonyolultabb, ezek a szorongások többnyire oldódnak pl kis mennyiségű ital után, de hivatalosan van erre jobb kezelési forma is, ami kompletten megszűnteti a szorongást, és így normálisan tudsz érvényesülni a társaságban.


Jó egészséget, baráti üdvözlettel.

2015. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!