Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek egy provokatív,...

Mit kezdjek egy provokatív, idegesítő és együtt élésre szinte képtelen emberrel aki a fiam?

Figyelt kérdés

Huszonhárom éves és már nagyon kiborít a viselkedése. Gyerekkorában túlérzékeny volt sokszor bántották, tanárokkal nem jött ki iskolából kicsapták. Pszichiáterhez vittem vadaskertbe kiderült hogy hiperaktivitása van figyelemzavarral. Kapott gyógyszert tizenhárom éves korában de nem volt hajlandó beszedni őket. Volt hogy a szemem láttára lehúzta az egész doboz gyógyszert a wc-n. Akkor sokszor vitatkozam vele mondtam szedje össze magát, pszichológushoz hordtam hetente de pszichológus azt mondta nagyon normális, rendes fiú csak túlérzékeny. A pszichológus engem támadott hogy rosszul nevelem a gyereket, mást csinálhatnék. Időközben már felnőtt még mindig rossz dolgai vannak nagyon aggódok érte. Ha bulizni megy rettegek mi történik vele, drogozik e vagy esetleg elkap valamilyen nemi fertőzést. A szobáját én almozom ki kétnaponta ruhái szanaszét vannak, pár napos tányérok vannak étellel, üdítőflakonok mindenfele, minden szanaszét könyvek a földön. Olyan mint egy disznóól komolyan és már nagyon unom. Követelődzik is velem és elvárja hogy takarítsak utána. Azt mondja ez a minimum azért mert rossz anya voltam. Amikor ilyeneket mond nagyon rosszul érzem magam, legszívesebben bőgnék.


Már többször el akartam zavarni a házból mert lányokat vitt fel a hálószobámba úgy hogy nem tudtam róla és amikor hazaértem munkából azt láttam ott fekszik betakarózva a barátnőjével az én és férjem ágyában. Ez nálam már sok volt. Dohányzik a házban amit ezerszer mondtam ne tegye. Megkérem valamire azt mondja hogy ki Ő egy rabszolga hogy ugassak neki meg parancsolgassak??

Dolgozni nem jár mert elmondása szerint eltartom és bár nagyon kevés pénzt adok neki szerinte (szerintem sokat) azért jól elvan azzal is. Most beiratkozott OKJ szakmára ápolónak tanul mert azt mondja neki szüksége van arra hogy másokon segítsen. Nekem aztán mindegy csak fejezze be mert elment már fotósnak megunta, aztán belefogott abba hogy majd pszichológus lesz. Nem vették fel az egyetemre és onnantól kezdve nem szerette már pszichológiát. Nekem a lényeg hogy boldog legyen és sikeres. De nem tudom mit tegyek nem hajlandó semmit se tenni azért hogy ne veszekedjünk annyit. Mintha nem is venné észre hogy mi a problémám vele. Férjem nem foglalkozik már vele. Van egy nagyobb fiam is ő már nem velünk lakik de amikor hazajön hétvégente akkor azt mondja görcsben van a gyomra hogy az öccse miatt mert mindig a legfájóbb pontokon találja el az embert. Ráérez erre ösztönösen.


Mit lehet tenni, tehetetlennek érzem a helyzetet és aggódok a fiamért



2015. máj. 22. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a fiad szerezne végre valami szakmát, elköltözne otthonról, és önálló életet kezdene, az lehet, hogy segítene, de ezt nyilván te is tudod, és nem is erre a válaszra vársz. A fiadnak egyértelműen segítségre van szüksége. Az, ha valaki a segítő szakmák (pszichológus, ápoló) iránt érdeklődik, nagyon sokszor azt jelenti, hogy nem másokon, hanem magán szeretne segíteni. De nemcsak neki van szüksége segítségre, hanem neked is, hiszen a te életed is problémás - miatta. Szerintem megpróbálkozhatnátok családterápiával, mostanában rengeteg jót hallani róla. Így mindketten felmérhetnétek, hogy hol a probléma (akár benne, akár benned, akár a környezetben), és együtt tudnátok tenni ellene.
2015. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A leírásodból egyértelműen látszik, hogy a hajdani pszichológusnak igaza volt, tényleg rosszul nevelted.

Ez már a múlt, a jelen következmény. Most már nem neked kéne vele "foglalkozni", hanem az apjának. Az anyáknak a fiúgyerek 12-14 éves kora tájékán háttérbe kéne húzódniuk és az apáknak átvenni a nevelést. Nem pszichológusra van szükség (akik többsége nő!), hanem egy férfire, akinek tekintélye van, egy férfias apára.

2015. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ne kenjünk már mindent az anyákra! Könnyű ezt mondani, hogy mindenért ő a felelős. Nincs tökéletes anya, se apa, igen hibáznak, akár mennyire is meglepő, de ez nem magyarázat arra, ahogy a fiú beszél felnőttként az anyjára! Bun.kó, par.aszt a fia, már elnézést a kifejezésért, de visszaél a jóindulatával és elvár, követel. Az a baj, hogy hagyja magát, nem kéne! 23 éves felnőtt férfi már a fia, már a kamaszkorból is kinőtt jó pár éve, neki kell a saját életét rendezni a, nem az anyucinak se nem az apucinak! A szülők ideje ebben a témában már lejárt, a gyereknevelés max. 15-16 éves korig zajlik, de szerintem ezzel is sokat mondok, itt már a srác tehető mindenért felelősé! Ez ha tetszik, ha nem így van! Ő a könnyű oldalát veszi a dolgoknak, mármint a fiú és mindenki hibás amiért ő ilyen, e mögé bújik, hogy az anyjában bűntudatot ébresszen, nem hiszem, hogy ezt nem tudatosan csinálja és ez gusztustalan, un.dorító dolog. Amikor én voltam 20on éves, én is haragudtam édesanyámra bizonyos dolgokért, de soha eszembe nem jutott volna, hogy baxogassam vele, mert nincs értelme, ami elmúlt az elmúlt, felnőtt lettem én felelek a dolgaimér onnantól kezdve és a lezáratlan dolgokat is nekem kell magamban rendezni, nem a másik fejéhez baxni mindent, hogy ő rosszul érezze majd ettől magát és talán bűntudata lesz. Minek? Minek bántja az anyját már? Nem mindegy mi volt, mindenki hibázik, nézzen a fiú is magába, ő mit csinál, van neki is miért szégyelnie magát! Ez az én véleményem az egészről és elnézést a szóhasználatokért! (34 éves nő múltam!
2015. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy sopánkodsz meg kiszolgálod, utána meg ezen sopánkodsz már rövid távon is kikergetne bárkit a világból.

"A pszichológus engem támadott hogy rosszul nevelem a gyereket, mást csinálhatnék"

nem véletlenül mondta valószínűleg...

ha nem hagysz neki több szabad teret, akkor sose nő fel, és nem tanulja meg, hogyan lépjen ki a kamaszkorból (ami most van, jelenleg is keresi magát)


Hagyd békén...vagy mondd meg neki, hogy keressen munkát vagy költözzön el... de ne sopánkodj, úgy hogy mellette, még ki is szolgálod.

2015. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3asa, hogy könnyű mindent az anyára kenni stb.

Mégis kinek a felelőssége, hogy a "gyerek" olyan igénytelen, hogy 23 évesen több napos kaják vannak a szobájában tányéron? Talán a kedves szülőknek meg kellett volna tanítani neki 4-5(!) évesen, hogy ha valami eszik, akkor azt az evés után (vagy legfeljebb az evés után néhány órával) vigye ki a konyhába, a ruháit is valamilyen rendben azért tartsa. Nem hinném, hogy az ilyesmi dolgok zsigerből jönnek. Ez mind-mind neveltetés kérdése.

Az meg milyen, hogy a saját anyja ágyában döngeti a nőket??? Dohányzik a lakásban, persze, mert semmilyen következménye nincs. Az nem következmény, hogy az anyja beszól neki. Az már az lenne, ha kib*szná a fiút, vagy nem adna neki pénzt.

2015. aug. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!