Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma délután mi történt velem?

Ma délután mi történt velem?

Figyelt kérdés
Ma délután ebéd után lefeküdtem, egy kicsit aludni, ilyenkor mindig beállítom az ébresztőt, hogy egy óra hosszánál többet ne aludjak, ma ezt elfelejtettem megtenni, és olyat álmodtam, hogy álmomban eszembe jutott, hogy elfelejtettem beállítani az ébresztőt, és úgy éreztem, hogy már estefelé jár az idő(4-5) óra körül, és én átaludtam az egész délutánt, ekkor megpróbáltam megmozdulni, teljes akaraterőmet beleadtam, de nem ment, valahogyan fel akartam ébredni, de nem bírtam, álmomban azt akartam, hogy a lábam leteszem a földre, de egyszerűen egy centimétert sem tudtam megmozdulni, és ahogy így "kűzdöttem" egyszer csak sikerült kinyitnom a szemem és végre felébredtem, kiderült, hogy az egy órányi alvást csak tíz perccel sikerült túllépnem, így megnyugodtam, de nagyon rossz volt ez az álmom, vagy nem tudom, hogy ez az volt-e, mi történhetett velem?

2015. jún. 8. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lidérc nyomás, amúgy nyugi, gyakran megtortenik ez
2015. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát nekem még sosem volt ilyen és már amikor ott erőlködtem álmomban, tudom viccesen hangzik, attól féltem hogy nem tudok felkelni, nagyon rossz volt
2015. jún. 8. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:

van egy ilyen betegség, alvási paralízis:

[link]

de nyugi az hogy ilyen egyszer előfordult nem jeleni azt hogy valami bajod van, ha esetleg rendszeressé válna menj orvoshoz.

De amúgy nekem is volt már ilyen, tudtam hogy álmodok fel kellene ébrednem, de mozdulni nem tudtam.... egy darabig aztán sikerült. Akkor nagyon kellemetlen ha rémálmod van, mint nekem mikor azt álmodtam valaki lefog és befogja a szám és nem tudok mozogni, segítségért kiáltani.

Egyébként álmunkban van egy olyan funkciója az agyunknak ami nagyon pongyolán fogalmazva "kikapcsolja a mozgásodat" hogy azokat a mozdulatokat amiket álmodban teszel ne tedd a valóságban! HA ez a funkció sérül az komoly bajt okozhat (alvajárás sőt akár futás stb) ilyenkor az ember könnyen megsérülhet kárt tehet magában vagy másban. Szóval az is lehet csak normálisan működött az agyad! :)

2015. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. jún. 8. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!