Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok kigyógyulni a...

Miért nem tudok kigyógyulni a pánikbetegségből, vagy legalább tünetmentes lenni? Már nagyon el vagyok keseredve

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja hogy elhatalmasodott rajtam ez az érzés, akkor még nem vettük komolyan, a háziorvos is csak egy kis valerianat írt fel. Természetesen előzőleg csináltak ekg-t, meg vérképet, ami nem mutatott semmit. Ettől a valerianatól nem lett jobb, a pulzusom továbbra is magas volt, furcsa nyomást érzek a hasam felső részébe mintha nem kapnék levegőt, majd a torkom mellkasom is szorul. Utána 0,25-ös frontint kaptam, de ettől sem lett jobb, csak nagyon kába volta, sőt mi több szerintem rontott a helyzeten. Aztán kicsi javulás következett be, miután HOVA tablettát ettem citromfű teával kombinálva. Mármint annyi a változás hogy nem feküdtem egész nap...mivel ha fekszem akkor javulnak a tünetek. Menstruáció előtt megint mintha kezdene felerősödni a dolog. A doki szerint biztos nincs szervi bajom, és én sem koncentrálok erre, de egyetlenegy tünetmentes nap sem volt. Ha jól vagyok és elmegyek valahova, egyből jön ez az hasi szorítás. Vannak emberek akik azt mondják hogy lehet nem is pánikbetegség mert arra a frontint hatna. A doki meg állítja hogy de ez az, sőt el akar küldeni psziciátriára,hogy beállítsanak valami gyógyszert. De kérdem én, ha a 0,25-ös frontin felétől majd egy egész szemtől olyan rosszul éreztem magam, akkor mégis mit tudnának nekem írni?! Meg akarok gyógyulni de egyszerűen nem megy. Egyátalán mi ez hogy ha fekszem elmúlik a nyomás? Tényleg teljesen egészséges lennék csak ennyire erősen szorongok?
2015. jún. 21. 10:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként azt kihagytam hogy semmilyen olyan dolog nem történt ami ez kiválthatta belőlem. Pont egy nyugisabb időszakom volt, néha apámmal összeveszek, de nem hinném hogy ez okozta mert ilyen sokszor előfordul. Szóval ez is nehezíti a helyzetem hogy nem tudom mi az ok, nem tudom meg sem szüntetni
2015. jún. 21. 10:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert nem minden szart kéne beszedegetni, hanem szakemberhez kéne elmenni, aki nem rögtön gyógyszerez téged. Ezek szerint újat mondok azzal, hogy a gyógyszer nem meg fogja eltüntetni a problémád, csak tünetmentesít, idővel meg még jobban hozzászoksz a gyógyszeradaghoz és nemm fogsz kijutni ebből a körből egyhamar. Ne rögtön a gyógyszert kérd, hanem a lelki okát kell megkeresni, amitől ez kialakult.
2015. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen de végülis ha úgy vesszük akkor nem szedek gyógyszert mert a HOVA tabletta csak szárított macskagyökér és komló kivonat. Szóval nyugtatót a szó szoros értelmében nem szedek.
2015. jún. 21. 10:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogadd meg a háziorvosod tanácsát, és menj el a pszichiátriára. Ott nem nyugtatót adnak, hanem erre való gyógyszert..
2015. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát tudom hogy azt kéne tennem, de nagyon nem akarok a gyógyszerektől függni...:/
2015. jún. 21. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gyógyulni szeretnél, keressél egy megfelelő terapeutát, aki mélylélektani módszerekkel (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni) kezel.
2015. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már megint jönnek itt egyesek lelki okokkal. Nincs lelki ok, ahogy lélek sem.

Kémiai oka van. A gyógyszer meg nem tünetmentesít, hanem helyreállít egy kémiai egyensúlyt. De ha csak tüneti lenne, akkor sem érdekelne: én is gyógyszert szedek, tehát beveszem, nincs semmi mellékhatása és jól vagyok. Vagyis kb mintha bekapnék egy kockacukrot, napi 5 mp. Miért ne tenném, ha jól vagyok tőle?

2015. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!