Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyerjem vissza az...

Hogyan nyerjem vissza az életkedvem minél gyorsabban?

Figyelt kérdés

Érettségiztem, és jól sikerült, de nagyon magas ponthatárral rendelkező egyetemet jelöltem meg, és nem fognak felvenni.

Egy másik városban voltam koleszos a gimi 4 évében, imádtam mindenkit, az utolsó néhány napot végig ittam és bőgtem, pedig emberemlékezet óta nem sírtam kb.

És azóta ilyen vagyok. Már tudom, mit kellene tennem, elmegyek dolgozni, október-november környékén oda tudnék költözni albiba, mert ez egy istenhátamögötti falu, elég volt nekem 14 évig itt lakni, egy percig se akarok tovább. Aztán keresnék ott egy állást (már dolgoztam ott sokat, nem olyan nehéz állást találni), és csinálnék egy szintemelőt töriből, azzal biztosan felvennének jövőre.


De egyszerűen arra nem vagyok képes, hogy odavonszoljam a valagam a gép elé, és tárcsázzak pár számot, hogy legyen melóm. Arról nem is beszélve, hogy a szüleimmel is közölnöm kellene a terveimet, és úgy érzem, nincs erőm se végighallgatni ahogy marasztalnak, se védekezni, se semmit se csinálni. Írnom és tanulnom is kellene, hogy ne essek ki a rutinból, de annyiból áll a napom, hogy felkelek délelőtt, kitakarítok, futok, aztán ülök a gép előtt, hátha kerestek a többiek, meg sajnálom magam, amiért ők egyetemre mennek majd, én meg nem.

Ez undorító. Hogy léphetnék ki ebből az állapotból? Tényleg nem vagyok akaratgyenge, de pillanatnyilag értelmetlennek érzek minden cselekvést.

19/L


2015. jún. 23. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
És a szüleid nem fizetik az önköltségest? Diákhitel? simán mehetsz te is egyetemre... önköltségesre felvesznek. majd a diákhitelt suli közben visszafizeted,meló.
2015. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom, unokatesóm elvileg segít rábeszélni őket valami "egyetemes" megoldásra, de azért el kell kezdenem állást nézni, biztos, ami biztos.

Csak nagyon para, sosem voltam még ennyire összezuhanva :D

2015. jún. 24. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!