Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ne készítsen...

Mit tegyek hogy ne készítsen ki idegileg a diétázás?

Figyelt kérdés
Nos igaz még csak pár napja de az epém miatt nem tudok mást enni csak enyhénsós főttkrumplit és ropit. De ez már kikészít idegileg, egyre feszültebb vagyok tőle... Mit tehetnék ellene?

2015. jún. 25. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Vetesd ki az epedet. Persze szenvedhetsz meg vele egy ideig, de ugy is mutet lesz a vege. Nem elhetsz fottkrumplin sokaig.
2015. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Az epének nagyon hasznos, ha reteklét fogyasztasz, naponta legalább fél dl-t. Ettöl a legtöbb epepanasz megszünik (az epekövek is feloldódnak). Ezt gyakorlatilag akármeddig fogyaszthatod, negatív mellékhatása nincs.

Utána - ha rendbejössz - figyelj azért oda a nem túl zsíros étkezésre, de valamennyi zsír szükséges az epének is.


(Anyukámnak volt hasonló gondja, rengeteg nagy epeköve volt, de mivel idös - 80 fölött-, és egyéb okok miatt is problémás lett volna a mütét. Ezt a tippet kapta, és úgy volt vele, hoyg rosszabb már nem lehet - naponkénti görcsrohamok -, és elkezdte inni.

Már két nap múlva nem fájt neki és két hét múlva az orvos az ultrahangon nem akarta elhinni, hogy a legtöbb kö eltünt, illetve nagyok jóval kisebbek lettek. Anyukáb folytatta a reteklé fogyasztását és most - két év után, még mindig teljesen tünetmentes és az orvosi ellenörzés szerint is eltünt az összes kö.

2015. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

#2-es :) ez csak valami urban legenda! :) (nem rossz)


De ha igaz lenne, akkor minden epes zoldsegleveket inna es nem lenne tobb epemutetre szukseg. Mondjuk pozitiv toltetu vigasztalasnak nem volt rossz, de az epebajra tartosan nem lesz hatasos.

Evekig huztam-halasztottam az epemutetem es inkabb szenvedtem a kajalasok utan, de mutetre meg gondolni sem akartam. Kesobb elmeseltek a nalam okosabbak, hogy az a baj az epekovel, hogy elnyomja a verkeringest az epeholyag falaban, a szovet ezen a helyen elhalhat es innen mar csak egy karnyujtas, hogy elrakosodjon.


Persze jo dolog lehet a retekle, de a rakra is hat?

2015. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

"#2-es :) ez csak valami urban legenda! :) (nem rossz)"


NEM, NEM legenda, ahogy írtam, személyes tapasztalat!!!!


"De ha igaz lenne, akkor minden epes zoldsegleveket inna es nem lenne tobb epemutetre szukseg."


Elöször is NEM TÖLDSÉGLÉ, hanem kimondottan RETEKLÉ, az, ami hatásos.

Másodszor éppen az ilyen hülye hozzáállás miatt, mint a tied is, a legtöbben ki sem próbálják.


"Mondjuk pozitiv toltetu vigasztalasnak nem volt rossz, de az epebajra tartosan nem lesz hatasos.


Evekig huztam-halasztottam az epemutetem es inkabb szenvedtem a kajalasok utan, de mutetre meg gondolni sem akartam. Kesobb elmeseltek a nalam okosabbak, hogy az a baj az epekovel, hogy elnyomja a verkeringest az epeholyag falaban, a szovet ezen a helyen elhalhat es innen mar csak egy karnyujtas, hogy elrakosodjon."


Mivel NEM PRÓBÁLTAD ki, ezért nem is tudsz hozzászólni, hogy segít-e vagy sem!

Azt ugyanis nem állíthatod, hogy nem úsztad volan meg a mütétet, ha a reteklétöl eltüntek volna az epekövek - akkor ugyanis nincs többé, ami ezt-azt elnyomjon!!!!


"Persze jo dolog lehet a retekle, de a rakra is hat"


Azt nem írtam, hoyg a rákra jó lenne, a kérdésben - és a válaszomban is - az epeköröl volt szó. Éppen mivel a retek kimondottan az epére hat, ezért nem egy "csodaszerröl" van szó, hanem egy olyan hatásos módszerröl az epemütét, illetve az epekö miatti esetleges következmények elkerülésére alkalmas.

2015. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
régebben nagyon ritkán jött elő, csak akkor ha tényleg nagyon bekajáltam csípősből füstöltből vagy zsírosból, mostnaság már szinte a legapróbb dolgoktól is, régebben még megtudtam enni ilyenkor a natúr vízben párolt húst is, de most már attól is görcsölök... és a fura hogy ilyenkor nem is kívánom azokat az ételeket amit esznek körülöttem, de viszont az akaszt ki hogy akaratom ellenére frusztrált leszek...
2015. jún. 25. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

"Mivel NEM PRÓBÁLTAD ki, ezért nem is tudsz hozzászólni, hogy segít-e vagy sem!"


Nem megbantani akartalak (bar felolem hisztizhetsz nyugodtan) ... es nem a nagymamamrol meseltem, hanem elso kezbol a sajat tapasztalatomat. Vagy komolyan feltetelezted, hogy nem probaltam ki en is minden hulyeseget, hogy enyhuljenek a panaszaim? Nem csak reteklevet, hanem meg az Isten jobb szemet is megettem-megittam, csak, hogy ne legyen epebajom. Felelembol is huztam a mutetet, de kozben minden csodamodot kiprobaltam, minden gyogyszert megettem, ezoterikusan imadkoztam a lelekvilaghoz, fogadalmakat tettem a templomban ... de mutetet nem lehetett meguszni.


Szoval elnezest kerek a nagymamadtol, tudom O egy csodalatos pelda ... nalam semmi nem hasznalt!

2015. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
72%

67%-os válaszoló:


Attól, hogy te nem hiszed, hogy használ a reteklé, még nem jelenti azt, hogy nem hat másnak Sem.


Nekem 40 évesen akarták kivenni az epehólyagomat, mert annyire tele volt rengeteg kövel. De mivel nem sokkal elötte szültem császárral, ezért várni akartak fél évet.

Közben hallottam a retekléröl, és mivel lehetöleg el akartam kerülni egy-két eperohamot addig is, amire müthetnek, elkezdtem minden nap fogyasztani.

Nagy örömömre a rohamok teljesen megszüntek és amikor vissza kellett mennem az ellenörzésre, a doki csak nézett, hogy nem lát egyetlen egy követ sem.


Kérdezgetett, hogy mit csináltam és igencsak csodálkozott, mert erröl még nem is hallott.


Ennek idöközben 5 éve, azóta egyetlen egyszer Sem Volt a legkisebb bajom sem az epémmel, és láthatólag teljesen rendbejött, nem kell müteni.


Szóval a kérdezönek is csak javasolni tudom hogy próbálja meg! Ártani nem fog, söt nagy eséle van annak, hogy teljeen rendbejössz.


A kötozködös válaszoló nem tudom, miért nem akarja emgakadályozni, hogy mások is meggyógyulhassanak.

2015. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 e-ditta ***** válasza:
73%

Csak egyetérteni tudok azzal a válaszolóval, aki a retket javasolja, nekem "megmentette az életemet" :) :) !


Nekem egy nagy eperoham után mondta a szomszéd néni, hogy ö már évtizedek óta használja és azóta semmi gondja sincs az epéjével.


Kipróbáltam és tényleg segít, amióta rendszeresen iszom, azóta egyetelen egyszer sem volt semmi baj az epémmel, akármit is eszem.



Az a felhasználó meg, aki ez ellen ágál, legalább figyyelmesen tudna olvasni!

Aki javasolta a reteklét, annak nem a nagymamájáról, hanem az anyukájáról volt szó. Meg szerintem azért a tulajdon anyjáról írni azért tényleg elsö kézböl való informació, nem pedig a "valakitöl valahol hallottam valamit" kategória! De akadékoskodni egyszerübb, mint tudomásul venni, hogy másoknak használ az, ami neki esetleg nem, föleg, ha közben netán csupa olyat evett, ami miatt nem tudott rendbejönni - mert önfegyelem nélkül nem ér semmilyen módszer sokat!


Kedves Kérdezö! Nyugodtan próbáld ki, rosszat garantáltan nem tesz, viszont sokaknak segített már, és remélhetöleg neked is jót fog tenni!


Jobbulást kívánok!

2015. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 narancs-virág válasza:
80%

1. A reteklétöl csak a legjobbakat tudom mondani, nekem is meg több ismerösömnek is segített. Próbáld meg, remélhetöleg neked is segít.


2. A 3-as; 6-os válaszoló ha már kötözködik, akkor figyelmesen olvassa az elözö válaszokat, mert nem mindegy, hogy valakinek az anyja, vagy a nagyanyja az, akit említ. A szülövel történtekre ugyanis nem lehet ráfogni, hogy csak úgy hallottam valahol!


3. A 6-os válaszból csak úgy süt a rosszindulat, ugyanis a 4-es válaszoló nem hisztizett - szerintem nem vazgy tisztában azzal, hoyg az mit jelent -, csak a kritikádra reagált. Az, hogy neked nem használt a reteklé - ha egyáltalán kipróbáltad, mert azt sem írtad eygyértelmüen - csak annyit jelent, hogy esetleg te vagy az a kivétel, akinél nem hat.

2015. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hihetetlen, mennyi az elmebeteg. Nem csoda, hogy a magyar hamar meghal. Az epekő csak műtéttel vagy ultrahanggal távolítható el. A reteklé nem oldja fel. Más sem.
2023. szept. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!